Naujojoje Zelandijoje testuojama vienbėgė žmogaus jėga varomo visuomeninio transporto sistema (Video)  (17)

Grupelė Naujosios Zelandijos verslininkų nusprendė sukurti žmogaus jėga varomo vienbėgio transporto sistemą "Shweeb". Nors šiuo metu vienintelė veikianti sistema naudojama kaip pramogų parko atrakcionas, jos kūrėjai įsitikinę, kad "Shweeb" potencialo pakaktų norint sukurti pilnavertę visuomeninio transporto sistemą.

"Shweeb" panaudotos technologijos yra itin paprastos - vienintelė reikalinga infrastruktūra yra vienas su kitu sujungtų ore kabančių viengubų bėgių tinklas. Ant šių linijų galima pakabinti norimą skaičių transportavimui skirtų kapsulių, kurias varo jose keliaujantys žmonės. Iš principo, kapsulės niekuo nesiskiria nuo velomobilių, kuriuose žmogui pedalus taip pat tenka minti gulimoje padėtyje. Jais galima nesunkiai pasiekti 40km/h greitį; viduje patogu, ir jais naudotis gali absoliuti dauguma žmonių. Kapsulės forma ir konstrukcija sumažina oro pasipriešinimą, o galimybė jungti tokias kapsules į grupes dar daugiau sumažina kelionei reikalingos energijos sąnaudas arba leidžia pasiekti didesnį greitį. Kūrėjų teigimu, įdiegus tokią sistemą miestuose, žmonės galėtų keliauti visiškai išvengdami sustojimų sankryžose ir transporto kamščiuose.

Nors tikimybė, kad pedalais varomų bėginių kapsulių sistemas savo miestuose išvysime artimiausioje ateityje, yra labai maža, potencialių išradimo pritaikymo sričių yra daug. Pavyzdžiui, tokias sistemas būtų galima įrengti gamtos parkuose, vietovėse su vaizdingais peizažais, arba tiesiog kaip pramogavimui skirtą atrakcioną. Kol kas vienintelis bandomasis "Shweeb" tinklas įrengtas Ngongotha mieste (Naujoji Zelandija) esančiame pramogų parke, ir pasivažinėjimas juo kainuoja 42 dolerius.


 

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (17)