Rusija priėmė įstatymą, leidžiantį atjungti internetą: „Tai skaitmeninės vergijos įstatymas ir cenzūros internete įvedimas“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

AAA000 2019-04-13 09:46
as tai nieko pries tokius istatymus - nes jie is esmes sunkiai ivykdomi. greiciau pagreitintai paplistu decentralizuoti susijungimo protokolai ir atpigtu reikiama dalinimosi tinklu iranga (visokios autonomines p2p stoteles ir panasi). taip pat greiciausiai butu daugiau klientu visokiems palydoviniams tinklams. ir realiai atpigtu konkuruojancios alternatyvos. ar net issivystytu "free" tipo internetas - kai viskas kaba tik ant paciu vartotoju kiekio (ta prasme finansiskai neapsimoketu visus transliuotojus gaudyt ir baust, dabar uztenka stambius tiekejus uzlauzt). tiesiog nuo tokiu istatymu pasikeistu vartotoju iprociai, o ne sumazetu interneto vartotoju ar atsirastu kazkokia kontrole. jei labai grieztai taikys - suletetu nebent tik susijungimo greitis ir atsidurtu Rusija kaip Afrikos kaime .
Giedranatas 2019-04-13 11:55
Deja jie ir vėl akimirką pavėlavo, viruso štamas jau integruotas ir Rusijos reprodukcinėje sistemoje... AAA000, nevisai sutikčiau su pasiūlytu scenarijumi, nes internetblokavimo sistemos gerokai efektyvesnės taikant mašintelektą nei gali atrodyti iš šalies. Gyventojų abuojumas ir nuovargis turi dar didesnę įtaką, todėl susekti drumstėjus asmeninėms sankcijoms taikyti nėra taip sudėtinga kaip centralizuotus infotiekėjus sudrausminti, nes ginybiniai pajėgumai nelygintinai mažesni. Kitas dalykas kad nuo Tarybinių laikų yra geros visuomeninės kriptografijos tradicijos, kurios gali būti taikomos kurkas efektyviau nei P2P technologija, kuri tik iliuziškai neperšviečiama ir tokiu apgaulingumu padeda demaskuojant neatsargius disidentus. Galvojimas kažkokiu stebuklingu būdu apeiti kontrolę greičiau priskirtinas fantazijų sričiai iš spectarnybų veiklos reklamų negu realiai pritaikomai technologijai, nes suseka net įslaptintus įslaptinimus, o pričiupti kokį lochakerį net nebėra sportinio intereso. Pakanka skambučio tėveliui viršininkui kad net noras čiaudėti praeitų, o sulaukus tiesioginio vizito paprasčiau įkalčius sunešti savo lėšomis...
Pasaulis 2019-04-13 17:44
internetas gerai.
Arunas1948 2019-04-13 18:52
Rusija tik dabar suprato kad internetas veikia is Amerikos ir uztektu Amerikai atjungti interneta Rusijoje prasidetu chaosas, turbut aiskinti nereikia, todel Rusija pasidarys alternatyva kaip ir Kinija, gales nebijoti Amerikos santazo.
kestutisz 2019-04-13 20:22
Esminis žodis čia yra "internetas" - ne kaimo (nors ir labai didelio) tinkliukas. T.y. jei dėl to, kad atjungus išorę subyrėtų vidinis tinklas tai čia jau to kaimo idiotų problema, o ne išorės. Analogas būtų jei dingus intenrnetui kontoroje buhalterė negalės atspausdinti sąskaitos - tai čia ineto bėda? Net jei pati buhalterinė sistema išorėje ("cloude") tai čia irgi ne ineto problema - čia rizikos (ne)valdymo problema.
Arunas1948 2019-04-13 21:11
Tai jau tu skaitai kad rusai tie kaimo idijotai labai klysti, dabar imdamas bankomate pinigus juos apskaito per Amerika, uzsimanytu Amerika ir negautai pinigu.
AAA000 2019-04-13 23:49
decentralizuotas internetas susirisa per belenkokia skyle. jei sakykim net kontroliuosi visus pasienio mobilaus rysio retransliatorius ir net visus kabelius - susiris per pvz koki palydovini kanala. pralis vistiek keli duomenu paketai. tu gali gaudyt tik aktyvius retransliuotojus - bet jei protokole suprogramuotas uzlaikymas ir paketu sifravimas - bus visiskas chaosas kontroleje. o visos erdves niekaip nesukontroliuosi. ta prasme nuo kazkokio vartotoju kiekio tai tampa beprasmiska veikla. o kai internetas centralizuotas - tada aisku kad paprasta ir lengva. gali sekt ka tik nori. o kai decentralizuotas - duomenys vaiksto isvis chaotiskai - migruoja pvz geriausio pralaidumo kryptim arba kaupiasi didziausio talpumo tarpinese saugyklose. galima net sakykim laikinai suzlugdyt kazkokia decentralizuotu duomenu teritorija ir subyres interneto tinklas i daug smulkesniu. bet jei tik atsiranda bent vienas kanalas - nu pvz atejo po darbo zmogus namo - ziuri elektra prapuolus buvo ir paluzo jo iranga. jam uzsireike intero - pajunge savo retransliatoriu - ir vel atsistato viskas vienintele salyga - vartotoju norinciu turet nemokama intera turi but pakankamai. wifi standarto atveju ne maziau kaip kokiu 20-30 kvadratiniam kilometre. o mobilaus standarto dar maziau, kokie 3-4 kvadratiniam km - bet retransiatorius bus brangesnis bent 10-20 kartu - kazkur 500€ eiles reikia turet omeny standartizavus iranga ir susitarus del pasaulinio protokolo standarto (gamintojams, o ne vyriausybems ir rysiu tarnyboms ) tik pigtu viskas. dabar dar per daug pjaunasi standartai ir daznius per daug kontroliuoja. is esmes jei kazkokiam stambiam mikruskiu gamintojui noro butu - paleistu tipini moduli ir visokie kitaicu kooperatyvai pristampuotu nonamines irangos... manau kazkada prieis iki sito, ypac jei rinkas per daug ribos arba su privaciais palydovais tas ivyks. sunku pasakyt kolkas kas bus pirmi, kur paleis p2p intera. esme cia butent hardvarinej irangoje. ji negaminama tiesiog. dabar yra tiesiog daug centralizuotu interneto tinklu, tarpusavy suristu tik per programinius protokolus. truksta butent hardwarinio p2p palaikymo ir visa istatymine kontrole iskart zlugs uzdavinys tik tame - kad isskaidyt DNS serverius iki vartotoju lygio. arba DNS paslauga iskelt kur nesiekia vyriausybes rankeles. pvz i privatu palydova ar neutralia sali ir gali kokius nori istatymus leist
immortallt 2019-04-14 00:42
Amerika čia mistinis gyvūnas? Ar dievybė? Ar šiaip kaimo runkeliai apie aukštas materijas, apie kurias nieko nesupranta, atėjo padiskutuoti?
Arunas1948 2019-04-14 08:29
Tai kodel Amerika iveda sankcijas kam panorejus, nes per juos eina visi pinigai, uzsimano ir isaldo saskaitas, bent tiek jau zinai immortal
immortallt 2019-04-14 12:39
Suprast nesupranti nieko, girdėjęs kažkokį išsireiškimą ir dabar mėtais baubais. O Rusija yra agresyvi valstybė, kuri nesilaiko savo pačių sutarčių ir dabar taikomos sankcijos yra švelniai tariant neadekvačiai per mažos. Turėjo užmesti bent 20% importo/eksporto akcizus, uždrausti visų technologijų eksportą į Rusiją ir uždėti ženkliai rimtesnius finansinius apribojimus.
Arunas1948 2019-04-14 15:12
Immortalit nelisk i politika nes joje nieko nenusimanai tik atkartoji ka Delfi raso.
ArturasArturas 2019-04-14 15:54
Amerika nevaldo interneto, ji gali isjungti tik savo DNS serverius ir ju valdomus suffix, ju nera taip ir daug, trumpas saraselis cia: https://pc.net/resources/internet/domain_suffixes Bet koks jiems tikslas isjungti savo DNS, jei ir patys nebetures interneto, gali blokuoti ip is kai kuriu saliu, vietiniam internetui tai netures jokios itakos. Pats internetas is principo yra decentralizuotas, kol fiziskai nenukirsti kabeliai. Netgi isjungus visus didziausius DNS provaiderius, per kelias savaites nemaza dalis DNS adresu butu atstatyta is forwarderiu backup, nes daugelis forwarderiu logina dazniausai naudojamus adresus, kad greiciau atsakinetu. Jei jau nukirto kabelius, yra palydovinis. Kaip tik vata del jo baisiausia ir pergyvena, kad zmones gales prieti prie nepropagandines informacijos: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsn ... 46-1050518 Siaip palydovini interneta galima isigyti ir dabar: https://satphones.eu/en/2410-satellite-internet nera kazkoks stebuklas, tik biski brangokas, dazniausiai galima sutikti plaukiant laivu, tik kaina tokia, kad nelabai norisi prie jo prisijungti
HardAxe 2019-04-15 09:46
na užtenka "išjungti" didžiuosius cloudus (google, amazone,..), ir kas liks iš interneto?
Hmz 2019-04-15 10:19
Rusams liks yandexas ir aliexpressas. Gyventi galima
kestutisz 2019-04-15 10:20
Paradoksas tame, kad "interneto" idėjos dėl to liktų tik daugiau - dabar jis iš ismės virtęs dideliu korporatyviniu tinklu iš kelių žaidėjų :)
HardAxe 2019-04-15 12:23
Na gana daug mažų modernių sprendimų hostinama tuose serveriuose. Jei ne puslapiai, tai appsu backend`ai ir pan.