Filmas vakarui. Grandiozinis Dubajaus projektas - Palmių salos (Video, EN, RU)  (0)

Filmas apie Persų įlankoje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose, įgyvendintą yptingai sudėtingą statybų projektą – suformuotas palmių kontūrus turinčias salas, – taip prailginant kranto linijos ilgį.

Dubajus yra nedidelis emiratas, kurio dydis prilygsta dviejų Londonų dydžiui. Prieš 50 metų Dubajus buvo nedidelis prekybos miestelis. Dabar tai viena turtingiausių vietų pasaulyje. Pajamos gaunamos parduodant naftą. Bet apie 2016 m. naftos ištekliai turėtų baigtis ir sprendžiami klausimai, kaip reiktų toliau gyventi verčiantis vien tik turizmu.

Dubajuje 360 dienų per metus šviečia saulė. Atvyksta 5 mln. turistų kasmet. Užsimota šį skaičių padidinti trigubai, nors Dubajaus jūros krantas tik 72 km.

Norint plėsti turizmą 2002 m pradėtas statyti trys salų kompleksai. Pirmiausiai buvo statoma Jumeirah palmė. Tai palmės pavidalo sala, o jos apsaugai nuo jūros pusės statomas bangolaižis. Tai daroma todėl, kadangi „palmės lapai“ formuojami iš natūralių nepakankamai atsparių medžiagų – akmens ir smėlio. Bangolaužis daromas atsparus jūros bangų plovimui ir štormams.

Vėliau buvo statoma Jebel Ali palmės sala. Ji buvo didesnė už pirmąją. 2004 m. pristatytas Deira palmės salos projektas. Jis pats didžiausias – jame numatyta apgyvendinti milijoną žmonių. Tikimasi, kad šiame salų pasaulyje 2020 m. galės gyventi 1,7 milijonų žmonių. Dubajaus kranto linija nuo 74 km padidės iki 1500 km.

Filme kalbama apie išradingas statybos technologijas bei sprendžiamas problemas.

Filmo prodiuseris ir režisierius: Jessica Basset

Filmo pavadinimas anglų kalba: Dubai‘s Palm Island

Filmo trukmė: 47 min.

Žanras: dokumentiniai filmai, 2013 m.

Filmas anglų kalba:

Filmas rusų kalba:

Ieškote daugiau įdomių filmų? Aplankykite rubriką dokumentiniai filmai!

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(13)
(1)
(12)

Komentarai (0)