Elonas Muskas pristatė akumuliatorių projektą Tesla Energy  (5)

Milijardierius inovatorius pristatė naują savo kompanijos Tesla Motors gaminį – akumuliatorių sistemą Tesla Energy, kuri turėtų tapti dideliu racionalaus elektros naudojimo namuose ir įstaigose projektu. Pristatymas buvo transliuojamas kompanijos oficialioje svetainėje.


Pristatyme buvo pademonstruotos dvi projekto dalys: namų akumuliatoriai Powerwall, skirti asmeniniam naudojimui, ir „be galo išplečiama sistema“ Powerpack, kuri bus parduodama įmonėms.

Powerwall (130 cm x 86 cm x 18 cm) yra fotovoltiniais elementais arba iš elektros tinklo įkraunami akumuliatoriai, turintys šilumos valdymo sistemą ir prieigą į internetą bei leidžiantys namą ar nedidelį rajoną visiškai autonomiškai aprūpinti elektros energija. Jų yra dvi versijos – 7 kWh dieniniam ciklui (kainuoja 3000 $) ir 10 kWh savaitiniam ciklui (3500 $). Išankstinį užsakymą kompanijos svetainėje galima pateikti jau dabar, o atsiųsti planuojama vasarą.

Powerpack sistema susideda iš 100 kWh akumuliatorių blokų, jos talpą galima padidinti iki 10 MWh ir daugiau. Šių sistemų gamybą planuojama pradėti, pastačius Gigafactory 1 – didžiulę baterijų gamyklą, statomą Nevadoje.

Elono Musko kompanija dabar gamina automobilius Tesla, kuriuose naudojama tik elektros energija. Šie automobiliai priklauso liukso klasei (kainos prasideda nuo 57 500 $), tačiau vystantis baterijų gamybai, kompanija planuoja pasiūlyti ir pigesnius modelius.

Muskas yra ir kompanijos SpaceX įkūrėjas, kuri sėkmingai vysto privačią daugkartinio naudojimo raketą Falcon. Raketa nešėja jau gabena krovinius į Tarptautinę kosminę stotį, o pastaraisiais mėnesiais keletą kartų išbandė pirmosios raketos pakopos nutupdymą ant autonominės platformos vandenyne. Kapitalą Мuskas užsidirbo, sukūręs elektroninių mokėjimų sistemą PayPal.tvrain.ru/

(45)
(2)
(43)

Komentarai (5)