Elono Musko „Tesla Roadster“ vaizdas kosmose apgavo daugybę žmonių: ar bent įsivaizduojate, kokiu greičiu jis lekia? (Video)  (12)

Vasario mėnesį Elonas Muskas padarė vieną iš įspūdingiausių viešųjų ryšių žingsnių ir į kosmosą paleido savo „Tesla Roadster“ su manekenu Starmenu prie vairo.

Įspūdingos nuotraukos su Žemės rutuliu „Tesla“ fone bemat apskriejo visą internetą. Bet ramybe spinduliuojantys kadrai suklaidino daugybę jais besigrožėjusių žmonių – atrodė, kad kosmose automobilis lengvai sklendžia, bet iš tiesų jis lekia neįsivaizduojamu greičiu. Starmenas su „Tesla Roadster“ apie dešimt kartų viršija garso greitį ir „važiuoja“ net maždaug 56300 km/val. greičiu, rašo businessinsider.com.

Kaip pranešė „SpaceX“, lapkričio 2 dieną „Tesla“ jau praskrido pro Marso orbitą ir jau yra nutolusi nuo Žemės apie 288 mln. kilometrų. Iš viso aplink Saulę automobilis nukeliavo net 595 mln. kilometrų, o tokio atstumo užtektų 16 kartų pervažiuoti kiekvieną Žemėje esantį kelią. Manoma, kad automobilis apskries aplink Saulę per 557 dienas.

Prieš aštuonis mėnesius į kosmosą išsiųstas asmeninis E.Musko automobilis sulaukė ypač daug dėmesio. Jo vairuotojo vietoje įtaisytas Starmenas aprengtas astronauto kostiumu, ant prietaisu skydelio užklijuotas užrašas „Nepanikuok“, o automobilyje nuolat kartojasi Davido Bowie kūrinys „Space Oddity“.

Automobilyje taip pat yra „5D kvarcinė lazerinė duomenų talpykla, kuri gali ištverti atšiaurias kosmoso sąlygas“, o šioje talpykloje yra įrašytos Izaoko Asimovo „Pagrindų“ trilogijos mokslinės fantastikos knygos.

„Tesla Roadster“ į kosmosą pakėlė „SpaceX Falcon Heavy“ raketa, pakilusi vasario 6 iš Kenedžio kosmoso centro Floridoje.

Galingiausia pasaulyje raketa sveria daugiau nei 1,36 tūkst. tonų ir gali pakelti 6,38 tonų krovinio į žemesniąją Žemės orbitą ir 2,67 tonos krovinio į tolimąją geostacionariąją orbitą. Todėl „Tesla“ pakėlimas į kosmosą įmonei buvo puikus galimybių išbandymas.

Tiesa, kitais metais „SpaceX“ planuoja išbandyti dar vieną, galingesnę raketą BFR, kuri turėtų padėti pagrindą planuojamai misijai į Marsą.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(43)
(7)
(36)

Komentarai (12)

Visi šio ciklo įrašai

Susijusios žymos: