„CO2 Green Drive" žaliųjų automobilių maršrutą bus galima sekti internetu  (0)

Spalio 23 d., vidurdienį Vilniuje startavo tarptautinis aplinkosaugos renginys „CO2 Green Drive“, kurį organizavo Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Pirmą kartą sostinėje vykusios žaliosios šventės metu, naujausi aplinkai draugiški automobiliai surengė paradą, Vilniaus gatvėse išraizgė užrašą „CO2“, o kiekvieno automobilio maršrutas buvo matomas tinklalapyje www.vilniusco2.lt bei Rotušės aikštėje įrengtame ekrane. Aplinkai draugiškuose automobiliuose buvo įmontuoti vietos fiksavimo įrenginiai, kuriems mobilųjį internetą suteikė „Bitė Lietuva“. Šie įrenginiai su bendrovės „Mobiliųjų sprendimų centras“ įdiegta „LocTracker“ paslauga realiu laiku pateikia labai tikslius elektromobilių judėjimo gatvėmis duomenis. Kiekvienas parade judintis automobilis turi savo identifikacijos ženklą, o visi kartu judėdami jie sukūrė vieną bendrą simbolį - CO2, atkreipiantį visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemos šiandien. „CO2 Green Drive“ parade važiavo elektromobiliai „JonElis“, „GAZ Pobeda“, „Tesla Roadster 2.5 Sport“, hibridiniai „Toyota Auris“, „Toyota Prius“, „Lexus RX 450h“, „Volkswagen Touareg“, sportinis-hibridinis „Honda CR-Z“, ir kiti.

„CO2 Green Drive“ pirmą kartą buvo surengtas prieš du metus Kopenhagoje, o vėliau perskėlė į kitus miestus – Roskildę, Milaną, Rygą. Šiemet Vilniuje vykstančiame renginyje buvo galima paragauti ekologiškos virtuvės patiekalų, pamatyti kaip iš tiesų atrodo 100 kg CO2 ir stebėti lenktynes, kuriose dėl greičiausio automobilio vardo varžysis elektromobilis ir įprastu kuru varoma mašina. „LocTracker“ paslauga jau ketverius metus yra naudojama ir kasmetinėse Kuršių marių regatos varžybose, realiu laiku stebint jachtų judėjimo maršrutą. Taip pat ši įranga naudojama transporto priemonėms, krovinių judėjimui stebėti. Paslauga leidžia bet kada peržiūrėti transporto ar krovinio buvimo vietos istoriją, nuvažiuoto atstumo ir greičio ataskaitas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)