Penkios naujos „Panasonic“ vaizdo kameros – aktyvaus laisvalaikio mėgėjams  (1)

„Panasonic“ šiandien pristatė naujas kompaktiškas, didelės raiškos („Full HD“ tipo) vaizdo kameras, kurios labiausiai patiks mėgstantiems laisvalaikį leisti aktyviai, sportuoti ir fiksuoti geriausias akimirkas didele raiška. Trys nauji kamerų modeliai yra vadinamos dvigubo funkcionalumo vaizdo kameros, dvi – mobiliosios didelės raiškos kameros.

HX-WA10 kamera – bet kokioms oro sąlygoms Pristatytos dvigubo funkcionalumo kameros pasižymi galimybe filmuoti ir fotografuoti vienu metu neperjungiant režimų. Šios serijos naujienų flagmanas – HX-WA10 modelis. Tai vandeniui nepralaidi kamera, kuri atitinka IPX8 standartą ir ją galima naudoti iki 60 minučių iki 3 metrų gylyje po vandeniu. Ji puikiai tinka filmuoti lauke visokiomis oro sąlygomis – dėl BSI („Backside Illumination“) vaizdo jutiklio technologijos galima filmuoti ryškius vaizdus ir prasto apšvietimo sąlygomis. Kamerą galima naudoti ne tik lyjant ar plaukiojant baseine, bet ir nardant jūroje, čiuožiant banglente ar žiemą slidinėjant. Didelė 1920x1080 taškų raiška padeda išgauti stulbinamus, itin detalius filmuotus vaizdus.

WA10 kamerą galima naudoti kaip fotoaparatą, fotografuojantį 16 mln. taškų raiškos nuotraukas, kokybe prilygstančias aukščiausios klasės skaitmeninių fotoaparatų nuotraukoms. Kadangi kameroje yra integruoti atskiri fotografavimo ir filmavimo mygtukai, nereikės gaišti brangių akimirkų perjungiant režimus. Be to, kamera galima fotografuoti ir filmavimo metu – spustelėjus fotografavimo mygtuką, bus padaryta iki 2 mln. taškų raiškos nuotrauka.

Kameroje įmontuotas 6,5 cm įstrižainės LCD ekranas, objektyvas gali optiškai priartinti vaizdą iki 5 kartų, o naudojant pažangųjį priartinimą filmuojant – iki 12 kartų. Elektroninė vaizdo stabilizavimo sistema E.I.S. rūpinasi, kad vaizdas išliktų ryškus, o „iA“ („Intelligent Auto“) funkcija automatiškai, priklausomai nuo situacijos, koreguoja filmavimo ar fotografavimo nustatymus.

Vaizdo įrašai yra daromi MP4 formatu, kuris yra pritaikytas naudoti internete, kompiuteryje. Naudojant pridedamą „HD Writer VE 1.0“ programą, kuri suderinta su „YouTube“ ir „Facebook“ portalais, įamžintais vaizdais dalintis yra dar paprasčiau.

Kartu „Panasonic“ pristatė ir dar du dvigubo funkcionalumo kamerų modelius: HX-DC10 ir HX-DC1. HX-DC10 filmuoja didele raiška, integruotas BSI jutiklis, yra fotografavimo 16 mln. taškų raiška ir „iA“ funkcijos. HX-DC1 irgi gali filmuoti didele raiška bei fotografuoti iki 14 mln. taškų raiškos nuotraukas. Šiame fotoaparate įmontuotas 7,5 cm įstrižainės LCD ekranas.

Patvarioji HM-TA20 ištvers ekstremalius išbandymus „Panasonic“ šiandien pristatė patvaraus dizaino HM-TA20 mobiliąją didelės raiškos vaizdo kamerą. Ji yra nepralaidi dulkėms ir smėliui bei vandeniui – galima filmuoti iki 3 metrų gylyje, atspari sutrenkimams, patiriamiems kamerai nukritus iš 1,2 metro ant kieto pagrindo. Šios savybės bei integruota „Night View“ funkcija, skirta filmuoti prasto apšvietimo sąlygomis, gerokai išplečia filmavimo ir fotografavimo TA20 kamera ribas. Vaizdus įamžinti ja galima pakankamai ekstremaliomis sąlygomis, užsiimant kone bet kuria sporto ar aktyvaus laisvalaikio veikla.

Didelis apie 7,5 cm dydžio jutiklinis ekranas palengvina valdymą, vaizdų koregavimą, o filmuotam vaizdui įrašyti naudojamas MP4 formatas yra patogus, kai reikia filmukus įkelti į internetą ar redaguoti kompiuteriu. Dalinimąsi vaizdais ir jų iškrovimą dar labiau supaprastinta integruota USB jungtis ir programinė įranga. Pakanka ją prijungti prie bet kurio kompiuterio, automatiškai pasileidus programai, perkelti filmukus į „Facebook“ ar „YouTube“. Naujoji TA20 gali būti naudojama ir internetinė vaizdo kamera.

Nutolusiems objektams priartinti filmuojant yra skirta 4 kartų skaitmeninio priartinimo funkcija. Vaizdų ryškumą užtikrina elektroninė vaizdo stabilizavimo sistema E.I.S., o optimalius nustatymus skirtingoms situacijoms parenka „iA“ funkcija. Veikdama fotografavimo režimu, kamera gali įrašyti iki 8 mln. taškų raiškos nuotraukas.

Greta TA20, „Panasonic“ pristatė ir TA2 mobiliąją didelės raiškos kamerą. Joje veikia „Night View“ režimas, 7,5 cm įstrižainės ekranas su jutikliniu valdymu. Kartu su šiomis kameromis komplektuojami ir trikojai stoveliai, kad būtų galima filmuoti ar fotografuoti save.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)