Jaunimo neguodžia specialistų poreikio prognozės

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Azaruto 2010-02-23 21:24
geras straipsnis
Wolfy 2010-02-23 22:07
Gryna tiesa.Pats dar nelabai zinau ,ka reiks daryti baigus vidurine.
Polipeptidas 2010-02-23 22:23
Aš žinau, ką studijuosiu, ir tai nebus verslo vadyba ar kitas socialinis mokslas, nemėgstu tokių dalykų. Žadu studijuoti biochemiją arba genetiką, gal kartais farmaciją( jei nepasiseks įstoti į biochemiją). Šie dalykai man patinka ir jau dėl to esu apsisprendęs nuo 9 klasės.
Simkus 2010-02-23 22:45
Nors ir perskaičiau straipsni ir atrodo pakankamai atidžiai man nepatiko pati idėja kad specialybe reikia rinktis pagal tendencijas ir atlyginimą. Manau, kad specialybe reikia rinktis pagal patinkančius dalykus Šeip mano asmeniniai pamastymai
ligonis 2010-02-23 23:04
svarbiausia yra rinktis specialybe kuri tau patinka, o ne ta kuri yra gerai apmokama. gal ir pasakojama, kad ten tos imones vadybininkas uzdirba tiek ir tiek, bet dar daugiau ju sedi be darbo... pagalvot pries renkantis gerai.
Strong_Bad 2010-02-24 01:20
Nesuprantu isvis as tu daro birzos "siu metu prognozes". Mokslai trunka 3-7 metus priklausomai nuo specialybes. Kas gali numatyt tiek i ateiti? Be to reikia, kad butu su patirtim, o kas nori priimt studenta be patirties i darba? geriausiu atveju kroviku, pardaveju ar kokiu padaveju barmenu gali isidarbint. Mazai kas apsiima apmokint darbuotojus, nes jiems reikia specialisto su patirtim cia ir dabar, patys darbdaviai nezino, ka atnes rytojus ir ar reikia ar verta ugdyt darbuotoja/tos srities specialista ateiciai. Mano nuomone jau vidurinej ar profesinej mokykloj tretu but kazkoks verbavimas, garantijos, kad baiges ir kuo geresniai balais, taves jau laukia darbas. Gali jau kazkam papildomai pasiruost ir baiges pradet dirbt ir gal neakivaidiniu budu studijuot/kelt kvalifikacija. Dabar to nera. Gerai vidurine pabaigei o toliau? Gerai ji turi gerus balus ar tisliai zinai ko nori, bet mazma tokiu tera. Pagrindine mase tezino, kad reikia toliau studijuot, o ka studijuot? Pasijaucia lyg vidury vandenyno ismesti - zino, kad reik plaukt kazkur, u nematai krioj pusej zeme, tiesiog aklai pasirenki krypti ir plauki. Taip beplaukdamas po kurio laiko pradedi stipriai abejot ar teisingai pasirinkai krypti, o gal visai ne i tap puse plauki, grybsniai tampa nebe tokie ryztingi kaip pradzioj. Kaip manot kiek tokiu plaukiku nuskes vietoj nesugebedami pasirinkt krypties,o kiek nuskes beplaukdami, kiek is ju keis krypti, kiek is ju kapanosis iki paskutiniu jegu taciau pasirinke neteisinga krypti niekad nepasieks zemes. As tai pavadinciau loterija.
Wolfy 2010-02-24 14:26
Labai protingas pastebejimas.Kazkaip visiems norisi pinigu,bet ir megstamo darbo norisi.Ir nezinai i ka pirmiau ziureti,beje ir pasirinkus megstama dalyka nereiskia ,kad turesi darbo su ta profesija.
Satnamlivas 2010-02-24 14:28
Pritarsiu kai kurių nuomonei, kad svarbiausia pasirink tai, kas labiausiai patinka, tai, kur galėtum save atrast. Nors daugelis kalba, kad recesija, bedarbystė, bet jei norėsi dirbt ir turėsi motyvacijos, tai niekad nesėdėsi dykai ir nevaikščiosi po Darbo biržas. Mano nuomone, daug kas atsiremia į norą užsidirbt lengvai, kai kyla kokių problemų ar sunkumų, tiesiog numojama ranka ir laukiama kol kas nors ką nors pasiūlys, bet taip juk nebūna...
Tir4elis 2010-02-25 10:01
Pritariu nuomonei, kad reikia rinktis ne kas galėtu būt pelningiau ar prestižiškiau, bet kas labiau patinka. Studijų pradžioje tiek vienos, tiek ir vėliau kitos savo specialybių mačiau, kad tuo metu tai nėra labai populiaru. Bet abiem atvejais tai buvo į naudą, nes užsispyrus vistiek radau kur žinias pritaikyt ir dabar tik džiaugiuosi tuo ką turiu. Tuo tarpu iš tų, kas mokėsi kartu ir norėjo nors ką nors baigt, pagal specialybę berods tik vienas ar du tedirba.
Nerkashis 2010-02-26 13:09
"Kad brandžiau rinktųsi, specialistės nuomone, mokiniai turėtų ne tik teoriškai žinoti, ką darys, bet ir išbandyti ar bent pamatyti, ką konkrečiai veiktų įgiję jiems patikusią profesiją." Vat čia reikia keisti mokymo sistemą.