Po išpuolių JAV mokyklose dirbs ginkluoti mokytojai

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

nondescript 2013-08-03 13:33
Na pas mus tokio įsišaknijusio ginklų kulto tikrai nebuvo. Pasižiūrėk kokie ten įstatymai, tarkim kokiam Teksase, kai perki ginklą net nežiūri kas tu toks (ar teistas ar ne) ir neregistruoja ginklų, kai išeini iš armijos gali pasilikti ginklą su kuriuo tarnavai ir t.t. Ten norma turėt po kelis ginklus (netgi būtu keista jei neturėtum) ir reikalui esant panaudot (vistiek įstatymai bus tavo pusėje). Dėl švietimo sutinku, bet jei švietimo lygis būtų aukštesnis, vistiek atsirastu bukapročių, kuriems kažkas nepatiktų ir kurie griebtusi ginklų, griežtesnė ginklų kontrolė užkirstų kelią daugumai išpuolių, nes daugumą jų padaromi vos ne afekto būsenoj - kažkas sunervino, nusipirkau ginklą, nušoviau, retas kuris tokius išpuolius organizuoja ir net jei organizuoja retas kuris toks protingas, kaip Breivikas, kuris ginklą būtų pasigaminęs ir iš degtukų dėžutės. Pas mus švietimo lygis irgi ne pats aukščiausias, bet neturim mados griebtis ginklų vos tik kas nepatiko.
immortallt 2013-08-03 14:37
nondescript, apie ginklus praeityje turėjau omeny biški vėliau... Kokia XV-XVII amžiuje Dėl ginklų prieinamumo tai taip, apribot reikia, nesiginčiju. Bet apribojimas problemos neišspręs, tik tiek turiu omeny. Kas dėl švietimo, nu Lietuvoje ar Europoje valstybinis švietimas palyginus su Amerikos yra pasaka.
Swift RR 2013-08-04 13:33
KAŽKOKS KRATINYS, PASKAITYKIT: tradicinėse mokyklose mokytojai yra negerbiami(ir nebus), iš jų vaikai tyčiojasi(ir tyčiosis ), nes ši tradicinė sistema juos žaloja(gaišina jų laiką), tad jie patyčiomis ir ginasi. (Patyčios kyla iš humoro jausmo, o humoras yra vaizduotės dalis, šią dalį gamta sukūrė individo apsisaugojimui nuo blogų sąlygų. Iš esmės humoro paskirtis yra iškreipti realybę- žmonės yra šaržuojami, jiems prilipdomos nepagrįstos etiketės ar pravardės, realybės iškreipimas žmogui pakelia blogą nuotaiką ir savijautą kitų sąskaita šiuo atveju) Prie agresorių/neagresorių kartais prisijungia ir nepyktybiški, linkę mokytis, kažko išmokti vaikai, nes sistema paprasčiausiai nesugeba patenkinti jų poreikių(daugiau nesiplėsiu, nes tiksliai nežinau kokių). Tad kenčia visi- mokytojai, užgauliojami vaikai ir net tie patys agresoriai, kurie pasirenka agresiją iš savo vėjavaikiškumo, neišauklėtumo. Būtent už auklėjimą iš dalies atsakinga būtent tradicinė mokykla- kuri yra labai panaši į totalitarinį režimą. O žmogus, kaip žinia, visuomet priešinsis šios pakraipos sistemoms, nes jos paprasčiausiai yra nežmogiškos, o mes juk esame žmonės o ne atvirkščiai. Tad totalitariniu(nežinau tiksliai ką rašau) režimu žmogaus neišauklėsi ir chaosas bus visada keliamas (kol egzistuos ši sistema), žmogus nesileis(arba bent jau priešinsis) būti paverstas barkodu, štampu, robotu, ir egzamino rezultatu(čia jums ne alchemija), jis turi būti nepaverstas kažkuom, o tapti asmenybe. Bet koks asmenybės užgniaužimas(mokysis tą kas yra vadovėliuose ir ką aš liepsiu) vaikui sukelia psichologines problemas. Panašūs tvermės dėsniai galioja ir mokinių gyvenime: šiuo atveju bus tik "teigiama" ir "neigiama" mokinio "energija"(gebėjimas atlikti darbą), tarkim, ji gali virsti iš "teigiamos"(motyvacijos) į "neigiamą"(demot.) ir atvrk. Tad pasinaudojus tradiciniu aparatu, "teigiamą" energiją pakeičiančiu į "neigiamą", gauname tai ką gauname, bet visa tai amžinai negali tęstis, nes šį aparatą kažkas turi užmaitinti, duot jam energijos, o ją duoda niekas kitas kaip koncervatyvūs mulkiai leidžiantis savo vaikus į tas "mėsmales" humanistines, demokratines mokyklas tokias kaip pvz valdorfo, ten mokytojai yra gerbiami tų pačių mokinių(mat jie laiką praleidžia tikslingai, mokosi to kas jų nuomone jiems yra tikslinga) ir ten dar niekas nebuvo išaudyta ir pasruvę kraujais(šis faktas kalba pats už šį komentarą, esantį internetinėje erdvėje). Jei jau duodate mokytojams ginklus, tai duokite neperšaunamas lemenes ir šalmus ant galvos, kurie labai spaudžia žandus, pirmyn...