Studentų bendrabučiai: skalbimui – “tarybinės vonelės”, o 600 studentų - 30 dušų?  (7)

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga kreipėsi į akademinių regionų sveikatos apsaugos centrus, prašydama įvertinti, ar universitetų studentų bendrabučiai atitinka apgyvendinimo paslaugoms keliamus sveikatos saugos ir higienos reikalavimus.

Tokių priemonių buvo imtasi po to, kai LSAS įvertino gautus nusiskundimus dėl apgyvendinimo sąlygų.

Studentų teigimu, labiausiai šokiruoja netvarkingai veikiančios elektros instaliacijos, vėdinimo, vandens tiekimo ir kanalizacijos sistemos.

“Akivaizdu, kad studentų minimos problemos sukelia nepatogumų naudojantis elektros prietaisais, negarantuoja tinkamos oro kokybės gyvenamose, o ypatingai bendrojo naudojimo patalpose, dušuose studentus gąsdina niekaip neapsaugotos slidžios dangos, prastos sąlygos sanitarinėse-higieninėse patalpose”, - tvirtina LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

Lietuvos studentų atstovybių sąjungai pasiteiravus, kokiomis normomis vadovaujamasi užtikrinant gyvenimo sąlygų kokybę bendrabučiuose, aukštųjų mokyklų atstovai įvardino higienos normą “Apgyvendinimo paslaugų saugos sveikatai reikalavimai”, patvirtintą LR Sveikatos apsaugos ministro.

„Minėtosios apgyvendinimo paslaugų higienos normos numato, kad dešimčiai apgyvendinimo vietų būtų įrengta mažiausiai viena praustuvė bei tualeto ir vonios patalpos. Minima, kad jose turi būti geros būklės vonia ar dušas, tuo tarpu kai kuriuose bendrabučiuose 600 studentų tenka “išsisukti” su 30 dušų, jau nekalbant apie jų būklę. Tai apie kokį higienos normų laikymąsi galime kalbėti? Juk nesiūlysime studentams praleisti paskaitų belaukiant eilėje prie dušo”, - ironizuoja LSAS atstovas socialiniams klausimams Arūnas Mark.

LSAS atkreipia dėmesį, kad kambaryje ne tik kad turėtų būti tvarkingi baldai bei įrenginiai, tačiau kiekvienam vartotojui turi būti duotas švarus čiužinys, antčiužinis, švari patalynė, antklodė, lovos skalbiniai bei suteikiamos skalbimo ir džiovinimo paslaugos. Informavus apie tai universitetų atstovus, kai kurie šmaikštavo, kad skalbimui turi “tarybines” voneles, bet studentai nenoriai jomis naudojasi.

„Įsakyme aiškiai įvardinta, kad higienos norma privaloma visoms apgyvendinimo paslaugoms, kurias teikia juridiniai ir fiziniai asmenys, tačiau jau dabar aišku, kad įsakymo reikalavimai ne visose aukštosiose mokyklose yra taikomi. Studentams jau ne pirmus metus tenka taikstytis su tuo, ką jiems savo nuožiūra siūlo bendrabučių valdytojai, tačiau apgailėtina, kad niekam tai nerūpi tol, kol neatsitinka reali nelaimė. O toks požiūris ir neteisingas, ir aplaidus“,- teigė LSAS prezidentė I.Vareikytė.

Pirmaisiais studijų mėnesiais LSAS kartu su studentiška internetine televizija „Netiks TV“ inicijuos studentų bendrabučių “apžiūrą” ir teirasis studentų apie dažniausias problemas.

“Po pastarųjų įvykių aukštųjų mokyklų patalpose ir tokių studentų skundų ketiname susirūpinti studentų draudimo galimybėmis, jei jau neįmanoma rasti racionalių problemos sprendimo būdų studentų fiziniam saugumui ir sveikatai užtikrinti”, - sako Indrė Vareikytė.

Aut. teisės: LSAS

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: