Pasauliniame kompiuterinės grafikos konkurse "NVArt" pirmoji vieta vėl skirta lietuviui  (19)

Liepos 28 dieną paskelbti portalo "CGSociety" ir vaizdo plokščių gamintojo "NVidia" surengto penktojo pasaulinio kompiuterinės grafikos konkurso "NVArt" laimėtojai. Antrus metus iš eilės pirmąją vietą laimėjo Lietuvos atstovas - šį kartą laimėtoju tapo Arnoldas Vitkus su kūriniu "Crono Viper".

Penktojo "NVArt" skaitmeniniam menui skirto konkurso tematika pavadinta "Accelerate" ("Greitėjimas"). Visi jo dalyviai turėjo pateikti savo futuristinės transporto priemonės viziją, sukurtą remiantis žymaus futuristo Syd'o Mead'o stiliumi. Iš viso konkursui atsiųsta daugiau kaip 1300 darbų, iš kurių prizinės vietos paskirtos penkiems geriausiems. Palyginimui, praėjusiais metais konkurse dalyvavo 400 darbų.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė Adam Savage ir Jamie Hyneman ("Mythbusters" vedėjai), Mark Frauenfelder (portalo boingboing.net įkūrėjas), Kevin Kelly (žurnalo "Wired Magazine" įkūrėjas), Brian Gernand (kompanija "Kerner Group", kūrybinis režisierius), Lorne Lanning (kompiuterinio žaidimo "Oddworld" kūrėja), David Wright (kompanijos NVIDIA kūrybinės grupės vadovas) ir Mark Snoswell ("CGSociety" prezidentas) bei pats Syd'as Mead'as.

Pirmąją vietą užėmusį kūrinį "Crono Viper" jo autorius sukūrė kompiuteriu, naudojančiu palyginti senokai (2007 metų balandį) pradėtą gaminti vaizdo plokštę "NVidia GeForce 8600 GT". "Tai mane tikrai pritrenkė ir tiesiogine prasme išvertė iš kojų. Negaliu nusakyti, kaip džiaugiuosi gavęs šį apdovanojimą. Konkurse sumaniau dalyvauti todėl, kad aš mėgstu savo įsivaizduojamus objektus paversti matomais žmogaus akiai. Nuo pat tada, kai aš pirmą kartą išvydau futuristinius plakatus su Mead'o kūriniais, o vėliau - filmus, kuriuose jie panaudoti - "Tron" ir "Alien", aš mąsčiau, jog tai yra galimybė nors šiek tiek suvokti jo supratimą apie ateitį. Niekada nemaniau, jog galėsiu prie to pats priartėti. Tačiau panašu, jog tai yra vienas didžiausių mano gyvenimo pasiekimų! Labai dėkoju vertinimo komisijai", vėliau sakė Arnoldas.

"Bendra šio darbo spalvinė gama yra stipriai detalizuota pačioje transporto priemonėje, o fone yra pereinama į tam tikrą 'padidinto išlaikymo' paletę. Taip pasiektas mašiną pabrėžiantis derinys, perteikiama keista nežemiška aplinka, kuri kažkiek primena architektūrinį dizainą. Metališkas automobilio tonavimas nuostabus; užuomina į titaną, sidabrą, arba kokį nors egzotišką lydinį, kuris bus sukurtas ateityje", komentavo vertintojų komisijos narys Syd'as Mead'as.

Antrąją vietą konkurse laimėjo Anthony Scime (Fort Lauderdale, JAV) su kūriniu "TS 2850", trečiąją vietą laimėjo Pavel Mikhailenko (Maskva, Rusija) su kūriniu "NASTRA015", ketvirtoji vieta skirta Roman Mrazek (Brno, Čekijos Respublika) su kūriniu "Black Cucumber TH BIO 8000", o penktoji prizinė vieta atiteko Dmytro Zyubyairov (Charkovas, Ukraina) su kūriniu "Arrival". Daugiau informacijos apie konkursą ir jo laimėtojus galite rasti "CGSociety" svetainėje.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (19)

Susijusios žymos: