Didieji Kauno laikrodžiai (Video)  (3)

Šiuo metu kauniečiai bei miesto svečiai laiką gali pasitikslinti dviejuose didžiuosiuose miesto laikrodžiuose – Rotušės rūmuose bei Karo muziejaus bokšte. Apie juos pasakoja jau ne vienerius metus šiuos laikrodžius prižiūrintis Arūnas Poškevičius.


Pirmasis – Karo muziejaus bokšto laikrodis, kuris dabar stovi suremontuotose patalpose tarsi įrėmintas stiklo kube. Jis susideda iš dviejų dalių – laiką skaičiuojančiosios ir varpą mušančiosios. Kiekviena iš dalių turi savo svarstį, kuris besileisdamas suteikia laikrodžio mechanizmui jėgą. Laiką skaičiuojančiosios dalies svarstis sveria apie 190 kg, varpą mušančiosios – apie 300 kg. Seniau svarsčiai į bokšto viršų būdavo užkeliami rankiniu būdu sukant specialią rankeną. Dabar pakėlimo procesą vykdo elektriniai varikliai. Svarsčiai nusileidžia į apačią maždaug per savaitę.

Karo muziejaus bokšto laikrodis labai netikslus – per savaitę jo paklaida sudaro apie 1 minutę, tad senąjį laikrodį reikia nuolat tikslinti. „Tai yra senas ir žavus laikrodis. Praktiškai visos jo dalys – originalios“, - sako A. Poškevičius, kuriam laikrodžių priežiūra daugiau hobis, nei pragyvenimo šaltinis.

Antrasis – Rotušės bokšto laikrodis yra kur kas modernesnis ir tikslesnis. Jam A. Poškevičius pats suprojektavo ir pagamino laiką skaičiuojančią dalį. „Garantuoju, kad šis laikrodis per metus nukrypsta ne daugiau nei 4 sekundes“, - teigė laikrodininkas.

Aut. teisės: delfi.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: