Referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams neįvyko

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Shinigami 2014-06-30 06:35
Šis referendumas buvo niekinis, todėl ir ne įvyko. 1) Kaip galima atsakyti į kelis visiškai skirtingus klausimus vienu "Taip" arba "Ne"? Negalima, vadinasi balsuotojas negali išsakyti savo pasirinkimo. 2) Kas yra valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos ištekliai? Tokių terminų nėra. Vadinasi jie nėra apibrėžti ir kas kaip norės tas taip interpretuos. Tai kaip tokie terminai gali būti įstatimuose? Kurie turi būti konkretus? Žuvis ežere yra gamtos išteklius. Tai dabar jis bendruomeninės ar ne bendruomeninės reikšmės? Aplink ežerą gyvenantys žmonės pasakys kad jiems ta žuvis labai svarbi ir ji taps jau bendruomeninės reikšmės. Todėl jei norėsi žvejoti tame ežerę teks rengti referendumą? Kiek į tokį referendumą susirinktu? Ir tam išmesti į bala milijonus litų surinktų iš mokesčių mokėtojų kišenės. Tik kad pasirodyti ir sau reklamą (anti reklamą) pasidaryti.
kionig 2014-06-30 07:32
Nu ir išmetėm, o ką? Nori pasakyti pinigų mėtymas tuo baigėsi? Jei ne per vieną galą bus išmesta, tai per kitą taip būtinai bus. O įsivaizduok, kad užtektų surinkti 100 tūkst. parašų, kiek čia reikėtų pinigų išmesti rengiant tokias absurdiškas parodijų parodijas, kurias vadiname referendumu.
Smėlis 2014-06-30 08:58
Pradžioj galvojau nueiti balsuoti ir prie kiekvieno klausimo pripiešti langelius "taip" ir "ne" ir ten pažymėti. Bet pamatęs aktyvumą supratau, kad jo nebuvimas bus išties nebloga protesto akcija prieš tokius "referendumus". Ir nėjau. Pirmą kartą per visą savo balsavimo karjerą.
jprs 2014-06-30 09:05
O Jūs susidurėt su tais parašų rinkėjais? Gi buvo surinkti žmonės (regionuose), kurie turėjo savo žmonių ratą, pastarieji tiesiog ėjo randomu per kaimynus/pažįstamus su skrajutėm ir prašė pasirašyti. O jei jau atėjo kaimynas/draugas/gimintaitis ir taip įtikinamai įkalbinėja, tai ir pasirašo ne vienas ir ne du, pusiau net nenutuokdamas už ką pasirašo.
Pumper 2014-06-30 09:25
Tokie patys - pusiau nenutuokdami - ir balsuoti ėjo: "Amerikonai susipirks Lietuvą", "Ežerus išsiveš", "Rusai nusipirks" ir pan.
homunculus 2014-06-30 09:41
Na tiems žmonėms, kurie gyvena šalia danų kiaulidžių nėra juokinga. Netgi gražų Tytuvėnų miestelį šūdų kvapai pasiekia, kai papučia netinkamos krypties vėjas. Visam nedideliam regionui aplink kiaulidžių kompleksus padaroma žala - mažėja to krašto patrauklumas norintiems jame pirkti būstus, žemę ar atostogauti. Aišku, miestiečiai negyvendami ten nesupranta tokių dalykų. Nepaisant to esu prieš laisvos valios suvaržymą - jeigu turi žemės ir nori ją parduoti užsieniečiams, turi turėti tam teisę.
Sljder 2014-06-30 10:43
Yra gražus Tytuvėnų miestelis ir ką? Žmonės darbo turi? Ekonomika vystosi? Grožio ant duonos neužtepsi. Ištremk iš regiono kiaulides ir nebeliks kam ten gyventi, lietuviai visada nori nesąmonių - kad kiaulų ferma nesmirdėtų, kad būtų darbo, bet nebūtų gamyklų, kad būtų nutiesti keliai, bet asfaltas negaruotų. Gali pora regionų gyvent iš kaimo turizmo, bet kažkas turi tuos pinigus kitur uždirbti, kad galėtų juos išleisti. Dėl kvapų ir pan. dalykų yra filtrai ir ekologiniai reikalavimai - jei kažkas jų nesilaiko reikia skųsti, o ne referendumą rengti. Ar čia logika tokia patys nieko neturėkim - pirkim iš Rusijos? Nesu sąmokslo teorijų šąlininkas, bet pasiūlymai niekam nieko neparduot, turėt milijoną hektarų žemės ir su ja nieko nedaryt nes ten zylės peri skamba būtent taip. Apie straipsnį - triskart valio, o Panka gali važiuot į Uzbekistaną ar dar kur!
Pumper 2014-06-30 10:56
Prie ko čia Danų kiaulidės? Jiem tipo įstatymai negalioja ir daro ką nori, ar tau tiesiog lietuviškos kiaulidės nesmirdėtų (nors galiu garantuoti, kad lietuviai papirktų valdininkėlius, kad išvis jokių ekologinių reikalavimų nereikėtų laikytis). Dar pasakyk, kaip koks priedurnis Rolandas Paulauskas, kad tik baudžiauninkas gali dirbti užsienio ūkininkui, nes matai užsieniečiui dirbantis už 3000lt yra baudžiauninkas, o lietuviui dirbantis už 2000lt yra patriotas.
vytautas50 2014-06-30 12:21
Norintiems pamatyti žemės pardavimo rezultatus siūlyčiau pavažinėti po Latviją ir surasti ten dirbamos žemės. Neturintys kur dėti pinigų užsieniečiai supirko žemę ir nieko su ją neveikia. Nes tai jų žemė ir daro ką nori. O šiaip pasaulyje dar yra matomai pigesnės žemės Afrikoje ar pietų Amerikoje. Kinai ir šiaip be turinys pinigų supirkinėja ten. Bet kadangi žemė baigtinis resursas tai neišvengiamai ateis ir mūsų žemes supirkti. Ar tokie supirkėjai joje ką augins čia jau jų asmeninis reikalas. Svarbiausiai popierių pinigus ar kompe nuliukus iškeisti į labai konkretų resursą. Tuo labiau kada tai maisto tai yra gyvybės klausimas. Už maistą žmonės atiduos viską. Geras pvz su Izraelio valstybės atsiradimu. Pradžiai žydai supirko palestiniečių žemes, o po to tuo pagrindu sukūrė savo valstybę. Dabar palestiniečiai sėdi nuogais užpakaliais. Viskam savas laikas.
ZmogZ 2014-06-30 12:31
"Aišku, referendumas yra žmonių nuomonė ir pan., bet dauguma žmonių pareiškė savo nuomonę dėl įstojimo į ES ir faktiškai su daugelio sąlygų sutikimu, buvimu toje sąjungoje dar 2004 metais." Akivaizdus referendumo rengėjų kompetencijos trūkumas, referendumai rengiami su nemokamu alumi, ledais ir skalbimo milteliais.
Shinigami 2014-06-30 12:58
O aš tau pasiūliusiu pavažinėti po Lietuvą. Ir pažiūrėti kaip Lietuviška žemė krūmais ir miškais apauga. Nes daug žemės priklauso valstybei kuri nėra dirbama ir niekas neturi pinigų jai nusipirkti. Bei pažiūrėti į privačia nedirbama žemę, nes žemės savininkai gyvena miestuose ir neturi laiko jos dirbti. Bei pažiūrėk į tuos lietuvius kurie pjauna žolę bet tik tam, kad gautu ES išmokas. Bet realiai nieko nedaro. O nedirbamai apleistai žemiai yra kiti mokesčiai kurie jau ir dabar egzistuoja. Tai žemės mokestis, kuris apleistai žemiai yra daug didesnis nei dirbamai. Apleistos žemės mokestis 4 proc. nuo jos vertės. Tai jei parduoti visa nenaudojama žemę Lietuvoje užsieniečiams ir iš jų imti žemės mokesti tai kiek butu surinkta mokesčiu?
FtBall 2014-06-30 13:12
Rašo, kad dabar įmonė likviduota, bet seniau oi kaip smirdėjo nuo jų. O įmonė Anykščių. http://rekvizitai.vz.lt/imone/jara/
ZmogZ 2014-06-30 13:54
Pats atskleidei reikalo esmę - žemė sugrobstyta, Lietuvos rinkos kainomis lietuviams dirbti nenori parduoti už tai ir buvo svarbu atverti rinką užsieniečiams, kad galėtų brangiai parduoti, ir dar vapi, koks blogas referendumas. Turbūt kaip ir visi nematai toliau savo nosies, aišku, pagaliau žemę parduos tam kas ją panaudos, tik klausimas kaip bus ilguoju laikotarpiu.
vytautas50 2014-06-30 14:21
Statistikos informacija yra kita nei teigi http://db1.stat.gov.lt/statbank/selectv ... 3=&rvar14= Nors keistai informacija sena. Bet nedirbamos žemės tik galėjo sumažėti. Jei buvę miškai primena krūmus čia jau kita problema. Nėra tų stebuklingų dirbamų plotų kuriuos būtų galima parduoti. Normaliai vietiniai ūkininkai pešasi dėl dirbamos žemės gabalėlio. O nedirbama žemė ten kur jos fiziški neįmanoma dirbti arba visiškai niekas neauga išskyrus kelias smilgas, arba varlės gyvena pelkėje. Tokia žemė bent kol kas niekam neįdomi. Kol kas Sacharos niekas neperka. Bet ką gali žinoti.
Shinigami 2014-06-30 14:41
Nuspręsiu, kad man nepatinka Lietuvos įstatimai, nusipirksiu daug žemės ir įsikursiu savo nepriklausoma valstybę Jei svetimšaliai tai gali padaryti, tai ko aš blogesnis Tai gal reikia išvis visa žemę nacionalizuoti. Juk gali atsirasti lietuvis kuris nuspręs atkurti LDK ir atsiskirti nuo LT.
vytautas50 2014-06-30 14:56
Pagal kokio Irako pvz šiuo metu pigiau apginkluoti ir nusamdyti samdinių armiją ir žemę tiesiog pasiimti dykai net su dideliais naftos resursais. Tiesiog grynai techniniai dalykai kaip ką daryti turint pinigų. Nėra nieko amžino. Viskas kinta.
ZmogZ 2014-06-30 15:03
Tada tapsi teroristu, patikėk, beveik apie viską jau pagalvota
sabotan 2014-06-30 15:30
Na siendien darbe paklausiau na balsavai sako taip - sakau, kaip balsavai, - Na nezinau na rasiau Taip, o gerai balsavau . As sakau koks skirtumas referendumas neivyko . Kas idomiausia tai buvo gana apsiskaites zmogus , bet nesuprato kaip ten balsuoti
sielinas 2014-06-30 21:25
Geriau vartojam, akropolių ant kiekvieno kalabybiškio pasistatom, užleidžiam nenaudojamas žemes piktžolėm ir jokiu būdu neparduodam tam kas ją dirbtų. Ir iš vis čia Lietuva lietuvių mes darbo nenorim, mums minimumas turi būti pusantro tūkstančio arba mokėkit pašalpą...!