Smarkiai išaugo vidutiniai dolerio ir euro rinkos kursai (PAPILDYTA)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

p0lius 2014-12-16 00:41
Gaila normalių Rusijos žmonių, kuriuos labiausiai ir palies rublio devalvacija
immortallt 2014-12-16 00:41
Įdomiai įdomiai... Per dieną per 8rub/usb. Žiūrėk, mano nota apie badas arba visiškas nusiginklavimas pataps ir ne iš tokios fantastikos srities. Gelbėja dar tai, kad pagrinde eksportuoja žaliavas už kurias moka doleriais, bet pagrindinės žaliavos, kurias eksportuoja irgi smunka. Pajamos iš naftos nukrito 3x ir bent pusmetį tokiame lygyje išsilaikys. Tuo tarpu dujos kitąmet turėtų stipriai pigti dėl SGD grįžimo į Europą. O dar jei paklius vėl šilta žiema, tai nuo pertekliaus rinka bus perpildyta ir pilsim SGD už 2x mažesnę kainą, nei Gazpromo pasiūlytą su 20% nuolaidą. Tik dėl to viena bėda - biokuro projektai atsidės eilinių rusų, kurie prieš imperializmą gal ir gaila, bet kol nesugebės sukilti ir susitvarkyti savo kiemo, niekas padėti negali.
Kadras 2014-12-16 00:46
O kas galėjo itakoti, toki staigu rublio kritima? Cia gal del paskolos rosneft?
immortallt 2014-12-16 00:49
Žinok tiek stipriai neseku, bet gal tiesiog kažkas didelį pinigų kiekį bando išnešti iš šalies. Rublio kursas jau ir 71 buvo spėjęs pasiekti. Kol čia rašinėjomes, truputį atšoko, iki 68, bet nepanašu, kad sustos. Rimta panika prasideda? Kiek milijardų mes CB?
kmr 2014-12-16 00:56
Early Tuesday in Russia, the central bank hiked its key interest rate for a sixth time this year to 17% from 10.5%.
punktyras 2014-12-16 01:23
Na, taip, panašu, rublio kursas paleistas ne į laisvą plaukiojimą, o į laisvą skendimą…
vanduo4 2014-12-16 07:11
- O kas jeigu pavyks sustabdyti rublio brangimą?
vytautas50 2014-12-16 07:56
Na su 17.5% užmuš absoliučiai visą verslą. Galėtų iš karto pasakyti kad jokių kreditų niekam neišduosim. CB banko veiksmai visiškai nesuvokiami. Kada reikia savo verslo pagalbos jis jį galutinai "užlenkia". Nebent turi mintį viską nuvaryti į absoliutų nulį ir perimti valstybei. Pakankamai keisti eksperimentai. Arba Pūtinas apsistatęs visiškais debilais. Nors jų dar galvojantys ekonomistai tik ateinant Putinui antrą kartą prognozavo kad taip bus. Savos pramonės ir realių finansų nebuvimas to priežastis. Šalies oligarchai tik pardavinėjo šalies išteklius ir kišosi į savo kišenes. Aišku kol kas tokia jų padėtis mums tik į naudą. Bet jei ten prasidės rimta suirutė keletas milijonų pabėgėlių einančių per mūsų šalį būti visiškai nelinksma.
immortallt 2014-12-16 09:06
Kad verslas Rusijoje ir taip mažai skolinasi iš rinkos. Daug blogiau krintantis Rusijos rublio kursas jau minutėmis. Bet kai pakelia bazines palūkanas kosminiu greičiu iki kosminių aukštumų, o rinkos efektas neigiamas, tai jau viskas aišku, kad Rusijos finansų sektorius galutinai sugriuvęs. Investicijų kryptis tik viena - iš Rusijos. Kažkur skaičiau gerą komentarą: kažin, kada rusai grįš iš atostogų? Vasarį? Kovą? O gal tik Birželį?
kionig 2014-12-16 10:06
immortallt 2014-12-16 10:54
Man įdomu, ką čia Arniukas išstenės. Kad aš durnas ir nieko nesuprantu?
Rukis 2014-12-16 11:08
Žlunga Rusijos ekonomika. Išmokos komentatoriams dabar paskutinėje vietoje.
immortallt 2014-12-16 11:13
Jiems tai paskutinėje eilėje nukirps, kaip ir jėgos struktūroms.
vytautas50 2014-12-16 12:28
Koks nors situacijos Rusijoje vertinimas remiantis tiek jų tiek mūsų viešais informacijos šaltiniais bergždžias reikalas. Tiesiog pasidomėjus jų viduje esančių protingų ekonomistų nuomone jokių problemų nuspėt kad viskas bus būtent taip. Nors išoriškai kyla vaizdas tarsi Rusija turi kažkokių galimybių kažką padaryti. Kaip gerai išsireiškė Xazinas kovoja tik buvusio sssr fantomas žmonių galvose. Natūroje visiškai bejėgė valstybė besinaudojanti vienu kitu buvusios sssr pasiekimu. Taip kad daug triukšmo dėl nieko. Bet iš kitos pusės šitai sistemai visumoje taip pat nieko gero. Ir tai visiškai nepriklausomai nuo Rusijos. Pasaulio ekonominiai rodikliai nieko gero nežada. Kol kas viskas sukiojaisi apie nulį. Šios sistemos vystymasis paremtas vartojimu. Vartojimas krenta sistema stoja. Pats vartojimas paremtas naujų rinkų užkariavimu. Kas ir įvyko kai ši sistema suvalgė SSSR. Bet tuo viskas ir baigiasi. Daugiau nėra ką suvalgyti. Be to buvo išnaudotas bevalgant ir paskutinis resursas skolinimasis. T.y. suvalgyta ir ateitis. Dar galima valgyti save iš vidaus t.y. mažinti kainą kad surasti vidinių vartotojų. Bet tai automatiškai stabdo progresą. Nelieka pinigų normaliems tyrimas. Praktiškai tas vaizdas puikia matosi naujuose kompiuteriuose. Kokių 5m mano kompas praktiškai tų pačių parametrų kaip ir dabartiniai nauji. Tik kaina kokiu trečdaliu mažesnė. Ir tai aš nesikeičiu savo kompiuterio nes nėra absoliučiai jokios prasmės nes nieko naujo negaunu. Taip kad visumoje šviesi ateitis nenusimato dėl objektyvių priežasčių. Visumoje valstybės skola tik didėja ir didės. Čia kaip su Rusijos rubliu tik į priešingą pusę. Atitinkamai reiks mokėt vis didesnius procentus. Atitinkamai žmonėms liks vis mažiau pinigų nes reiks mokėt didesnius mokesčius. Prie auto ir nt mokesčių pratinami ir jie bus įvesti. Atitinkamai tie mokesčiai mažina konkretaus žmogaus perkamąją galią ir galimybę įsigyti pirmo būtinumo prekes. O mokesčių galima prisigalvoti pačių įvairiausių. Čia tiesiog fantazijos reikalas. Vaizdas gan pesimistiškas bet bent man tai visiškai vienodai rodo. Gyvenimas tik žaidimas Įdomu maksimaliai objektyviai jį suvokti. Tik tiek.
immortallt 2014-12-16 12:34
vytautai, totaliai nusišneki. 5 milijardai gyvena daug prasčiau nei tu. Pasaulis ir toliau auga, tiesa, nebe toks spartus tas augimas. Europa stagnuoja, nes pasiekė gan aukštą išsivystymo lygį ir reikalingas tehcnologinis proveržis. JAV suklestėjo dėl skalūnų, nedarbas mažiausias per porą dešimtmečių, tiesa, nebėra tos euforijos kaip prieš krizę, bet ta euforija buvo jau ligota. Kaip ir 2007 metai pas mus buvo karštinės sukeltos haliucinacijos, o ne gerovės metai. Realiai lietuviai dabar gyvena geriau, tik žymiai didesnę galį atsideda taupymui, o ne išleidžia.
Kadras 2014-12-16 14:16
hmm jau 75rubliai uz doleri, kazkas baisaus....
immortallt 2014-12-16 14:40
Tik ką buvo ir 78
vytautas50 2014-12-16 14:48
Kalbu ne apie esamą o apie galimas perspektyvas. Dėl gyvenimo tai gal net patenkam į ausinį milijardą . Tą prasme visai malonu šiam momentui. . Tik Rusijos pvz rodo kaip viskas trapu šiame pasaulyje. Absoliučiai niekas neaišku kas bus rytoj. Nors kai pagalvoji esu pergyvenęs "žvėrelių" analogišką situacija kaip dabar rusai. Tėvai iš viso tuos pinigų praradimus pergyveno bent 4 kartus. Kai pagalvoji kam stengtis vis tiek būsi apiplėštas anksčiau ar vėliau. Tokie tie pinigų žaidimai. Na bet iš šono įdomu stebėti kaip vyksta tokios nesąmonės - cirkai ir bandyti suprasti kur šaknys. Šiai minutei 74. Pirkimą pardavimą reikia vykdyti sekundžių bėgyje ir tapti Sorošu. Kai kas šiandien jau žiauriai uždirbo. Ideali vieta spekuliacijoms. Vakar kai buvo 60 nupirkai šiandien kai buvo 80 pardavei. Fantastinis pelnas.
immortallt 2014-12-16 15:00
Įsigilintum į situaciją, būtų daug aiškiau ir lyginti vakarų su Rusija nereikėtų.
vytautas50 2014-12-16 15:27
Su pinigais žaidimai visur tie patys. Pvz kodėl negali pasikartoti "didžioji depresija" pasauliniu mąstau? 2008m tam buvo puikus pvz. Nuo to laiko nepasikeitė sistemine prasme absoliučiai niekas. Kaip vyko žaidimai akcijų rinkose taip vyksta tik bent dvigubai didesniu mąstau. Sekantis driokstelėjimas bus žymiai efektingesnis. Prognozuojama kad naftos kritimas tai ir iššauks arba FRS planuojamas palūkanų padidinimas nuo kitų metų vasaros viską galutinai užmuš. Lieka tik ramiai stebėti šou Reikia tik degtuko kad parako statinė sprogtų Gan sparčia rublis grįžinėja 72. Lyginant su vakar vis tiek dar eina geri spekuliacijos uždarbio pinigai. Turėčiau kokį milijoną tikrai pažaisčiau. Absoliučiai dyki pinigai mėtosi ant kelio. SSSR ekonomistai buvo gudresni. Vidaus pinigai buvo vieni išorės kiti ir tokiu atveju jokio poveikio gyventojams. Iš tikro net viduje buvo gryni pinigai gyventojams ir tik pavedimai organizacijoms. Kinai šitoje vietoje yra kažką nukopijavę iš sssr. Nežaidžia tokių kvailų žaidimų su juaniu kaip Putinas su rubliu.