Veiksmas, kurį atlikus JAV ir Rusija atsidurtų „ant karo slenksčio“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

slawcka 2015-01-27 13:24
Ai nu ir xren su ta Rusija, pati prisiprašė, tegul dabar naudojasi ne swift o kinietišku kokiu \'xoncin-jon\' . Mat čia jau būtu karo paskelbimas, o tai kad pati XXI amžiuje užgrobė dalį kitos valstybės , tai nieko, smulkmena..
azotas 2015-01-27 14:01
o tai europa uz dujas kaip sumokes ? ar swift nereikalingas...
vytautas50 2015-01-27 14:15
O kaip vyko mokėjimai iki 1973m kai nebuvo swift? Tuometinė sąjunga be problemų prekiavo tiek dujomis tiek nafta. Šiaip viduje rusai jau turi pakaitalą vakarietiškoms mokėjimo kortelės. Tik dar nelabai žino patys eiliniai rusai kad turi "pro100". Aišku užsieniui netinka, bet bent 90% neaktualus klausimas. Rusija sutaupys apie 4 milijardus dolerių.
Vytax 2015-01-27 14:42
Sovietų sąjunga užsienyje turėjo keletą bankų. Ir visus pinigus už naftą ir dujas pervesdavo būtent į juos. O tuos pinigus iškart išleisdavo pirkdami ir importuodami grūdus ar kitas prekes.
hamann 2015-01-27 15:08
Šiaip čia ne apie mokėjimo korteles kalba ėjo, bet kad jau apie jas prabilai, tai reiktų dar rusijoj ir Visa bei Mastercard paslaugas nutraukt. O kas liečia to pakaitalus tai nieko jie neturi. Ir nieko jie nesutaupys. Jei ir naudosis savo kažkokia mistine technologija, pilna saugumo spragų, tai bus tik nauja niša sukčiams naudotis šleivos rusų sistemos skylėmis. O to padariniams šalinti ir ne 4 milijardų dolerių prireiktų.
vytautas50 2015-01-27 15:37
Na jei Baltarusija turi savo jau seniai tai jokia problema turėti ir Rusijai. Nėra tai kažkokia super technologija. Šiaip plečiama šios sistemos pagrindu http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_electronic_card .
sabotan 2015-01-27 16:13
Rusija savo interneta ir pavadins ciburaska, o paskui bus nr2 siaures koreja
enjoy.slurm 2015-01-27 16:29
Rusai daro viską, kas įmanoma jų valioje, kad šaltasis karas vėl prasidėtų.
vanduo4 2015-01-27 17:09
- Kas galėtų paprastai paaiškinti kas tas SWIFT ir kuo jau ji tokia įpatinga, kad Rusija negalėtų jos pakeisti? - Kiek suprantu tai kaip bendra valiuta: kad paspartinti perlaidas ir sumažinti keitimo mokesčius, įvesta bendra valiuta (kaip ES). O kas trukdo vėl sugrįžti prie savos valiutos (Bankų kodų sistemos)? - Tuo labiau kuo tai bus nuostolinga Rusijai? - Dėkui.
Myslius 2015-01-27 18:04
SWIFT tarptautine tarpbankine sistema leidzianti bankams keistis informacija. Uzbaninus banka, tas bankas netenka galimybiu atlikti tranzakciju su kitais bankais. Gana stiprus smugis ekonomikai sakyciau, kadangi jokiu pirkimu negalesi daryt. Vat ir turesi sukt galva kaip su importu eksportu atsiskaityt. Grynais vezt? Zinoma partneriai nores ir toliau bendradarbiaut, ras kaip apeit. Ekonomine izoliacija. Irana cia neseniai irgi uzbanino, del to kad savo branduoline programa remia per bankus. Kiek zinau arabai dabar suinteresuoti labai bankinemis sistemomis. Netgi ir Lietuvoje dairosi ka nupirkt. Siaip mano manymu SWIFT turetu but nepavaldus jokiai valstybei organas. O kad uzbaninimas lemtu kara, tai nesistebeciau. Kad savo ten tazkokia e-sistema sukursi pakeist SWIFT tai kas is to? jei su kitais bankais negali bendradarbiaut.
Shinigami 2015-01-27 18:10
Tai kad vakarų šalys gali tą pati pasakyti ruskinui. Atiduokit Maskvą taikiai juk nenorite sukelti trečio pasaulinio karo ir kad mirtu milijonai rusakalbių kuriuos bandote ginti. Įdomu ką į tai atsakytu putka?
kestutisz 2015-01-27 18:31
Tai bet kuri valstybė savo viduje gali priversti (na tarkim gali, kokia normali totalitarinė valstybė) bankus klientus autorizuoti valstybinėmis ID kortelėmis uždraudžiant jų vidines bankines (tos "jų" kortelės irgi dažniausiai ne jų, o visos/mastercard'ai/american express). Techniškai jokia ne problema. Bet nuvažiavęs su tokia kur į užsienį galėsi stotis prie bažnyčios su atkišta ranka - niekas tokios kortelės nepripažins, gal nebent kokie kolekcionieriai paimtų. Arba yra normali tarpvalstybinės politikos garantuojama pasitikėjimo sistema, arba žalių čemodanai (medinių rublių irgi už Rusijos ribų niekam nereikia).
DJ_LFS 2015-01-28 00:34
O ką tu čia veiki? Kodėl dar ne Azijoj? Ko tau ta Europa taip patinka
vanduo4 2015-01-28 04:12
- Man atrodo tu čia maišai atjungimą nuo SWIFT sistemos ir uždraudimą prekiauti su Rusija. Šiuos du dalykus būtų galima sulyginti tik tuo atveju jeigu jau iš tikrųjų SWIFT sistemai nėra jokių ar bent greitai pritaikomų alternatyvų. - Beje. Pervedant dolerius į Lietuvą, nejaugi jų maišai jau kitą dieną keliauja į Lietuvą? Ta SWIFT sistema manau veikia tik kaip patvirtinimas, kad pinigai realiai egzistuoja, t.y. garantuoja atsekamumą. Hmm. Kodėl to atsekamumo negalima garantuoti susitarimo forma? - Ir kaip SWIFT sistema garantuoja, kad pervedinėjamas ne oras? Kažko čia man trūksta iki pilno paveiksliuko....
wizby 2015-01-28 09:56
Jūs kvailas ar tik apsimetate tokiu? http://en.wikipedia.org/wiki/Society_fo ... munication http://www.swift.com/index.page?lang=en
vanduo4 2015-03-04 09:08
- Žodžiu SWIFT tik garantuoja saugų finansinių žinučių pervedimą iš vieno banko į kitą ir visai tai fiksuoja savo duomenų bazėje; - Grynųjų pinigų keitimas į elektroninius jau ne SWIFT reikalas, o banko atsakomybė. Būtent todėl bankai ir norėtų atsikratyti grynųjų pinigų - taip sumažėtų jų saugojimo ir aptarnavimo išlaidos; - Visgi SWIFT niekaip neužtikrina, kad per šią sistemą nepervedinėjamas oras. SWIFT sistema neturi galimybės patikrinti bankų vidaus sistemų - tai juk bankinės paslapties reikalas. SWIFT tėra tik saugus interneto tinklas ir tiek; - Tad klausimas kaip apsisaugoma nuo oro stumdymo vis dar atviras. Tikriausiai tai garantuoja kriminalinės bausmės už tokių operacijų pažeidimus ir tiek.
Vytax 2015-03-04 10:48
Labai supaprastintas bankų veikimo modelis paaiškintas čia: http://gendal.me/2013/11/24/a-simple-ex ... ng-system/