Reiktų ruoštis jau dabar: po penkerių metų Lietuvos laukia du rimti sukrėtimai

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Nojus 2015-04-27 09:32
Tik nereikia mūsų gąsdinti.Aš jau prieš 25 metus galėjau pasakyti ,kad ateis sunkūs laikai.Kleptokratai ką galėjo išvogė.Kas galėjo emigravo.Liko tik biudžeto išlaikytiniai su gražiomis spindinčiomis akutėmis,tarsi žiurkutės užsitrenkusios geležinėje miltų dėžėje.Maisto kol kas dar yra,bet...
vytautas50 2015-04-27 10:11
ES parama oriniam dalyke kaip BVP sudaro mažai bet iš 9 milijardų € valstybės biudžeto tai 25%. Jau ir ne taip mažai. Na o turtingos šalys yra turtingos kad visos ES senbūvės prasiskolinusios 100% savo BVP. Mes tik virš 30% O BVP yra BVP = vartojimas + investicijos + valstybės išlaidos + (eksportas – importas). Kuo daugiau valstybė ir visi kiti išlaidauja tuo geresnis BVP. O tam kad išlaidauti pasiskolini ir tai sukelia teigiamo vystymosi iliuziją.
bahuriux 2015-04-27 10:55
Na va, pats ir parašei klestėjimo receptą ir tai patvirtintas faktas. Atsiminkit,kaip gerai gyvenom 2006-2008m, kai visi skolinosi be saiko.
vytautas50 2015-04-27 11:16
Skolos aptarnavimas nuo realių biudžeto pajamų sudaro 6%, karo išlaidos apie 5%. Kai bus visi 2% procentai nuo BVP tai sudarys apie 10% realių valstybės pajamų bet dar su ES pinigais. Atitinkamai ES lėšų netekimas perspektyvoje tuos skaičius nemankai padidins procentine išraiška. Tiesiog kažką teks ženkliai mažinti. O mažinti teks išlaidas medicinai, švietimui, pensijas, darbo užmokestį. Kitų būdų taupyti valstybė neturi. Įdomus momentas kad nepriklausomai nuo to kad dabar pasaulyje palūkanos net neigiamos bet Lietuva tvarkingai turi mokėti senus didelius procentus. Yra ten kažkokių menkų neesminių pakitimų bet realiai jie nieko nekeičia. Susitaupo keli milijonai.
femto 2015-04-27 21:12
2014-ųjų valstybės skola 41,1 % BVP. Statistika www.2g.lt O tai yra velniškai daug!
manas 2015-04-28 11:42
"Į Pietryčių Azijos ar Artimųjų Rytų rinkas šiuo metu mes nieko nesugebame išvežti, išskyrus šiek tiek medienos, grūdų, javų ir mineralinio kuro. Tai eliminavus ten liktų 0,1 proc. Lietuvos eksporto. Jokio proveržio nėra. Jo nebuvo pernai, nėra ir šiemet.“ O koks skirtumas koks lietuvos eksportas i azijos salis???? Ar cia paimtas skaicius 0,1proc kad kuo liudniau atrodytu. Svarbu bandras eksportas. Lietuvos eksporto augimas vienas didziausiu ES Bus darbo bus ir pinigu, bus pinigu nebegs ir zmones, bus zmoniu bus ir mokesciu.
Erodas 2015-04-30 09:15
o cia tavo paimtas vienas menuo praejusio menesio atzvilgiu kad kuo linksmiau atrodytu. cia tas pats kaip bobute iprastai turguje parduotu po 2 kiausinius i diena ir viena diena pardavusi 6 pradetu visiems girtis kad jos pardavimai pakilo 300% ir yra didziausias augimas visame turguje. tik stai tiesa tokia kad kita diena nebus velyku isvakares ir gali pavykti parduoti tik viena
immortallt 2015-04-30 09:32
1) Lietuvos skola nuo BVP Europoje viena mažiausių 2) 2020 metais prasidės kitas finansavimo etapas, finansavimas tikrai nemažės kartais. 3) Skolinimasis pravalgant sukelia BVP tik laikinai, tačiau skolinimasis investicijoms kelia BVP ilgu laikotarpiu. Pravalgant efektas greitesnis, investuojant sveikesnis. Demografines krizes visi išgyvena, o realiai dirbantiems tai reikš didėjančias algas. Išlaikytiniems bus blogai - išmokos bent santykinai mažės, bet prasidės imigrantų trauka.
vytautas50 2015-04-30 09:59
Pasinaudokit oficialia statistikos departamento informacija ir net galit susiformuoti grafikus. http://db1.stat.gov.lt/statbank/SelectV ... Language=0 Pamatysit kad Lietuvos eksporto importo balansas nuo 1996m visuomet neigiamas. Tiesa buvo 2013m pora mėnesių teigiamas, bet kitais mėnesiais kritimas viską sunaikina. Bendrai kas metai Lietuva daugiau importuoja apie 1.5 milijardo nei eksportuoja. Visa ES tokia išskyrus Vokietiją. Taip kad skolinamės ir vartojam. Visokie kilimai kritimai keliais procentais nieko nereiškia nors su jais bandoma užglaistyti esmę. Na kas liečia imigrantus tai puikiai matom koks tai gėris kad ir Prancūzijoje. Vadovaujantis logika kad emigrantai gėris tai Italai patys turėtų siųsti laivus prie Afrikos krantų ir krautis emigrantus. Bet natūroje būdamas pensininkas dirbsi ir dar išlaikysi čia atvykusius emigrantus kitaip jie tau nupjaus galvą nes jų tikėjimas taip liepia. Bendrai šiam momentui visas problemas kompensuoja emigrantų pinigai ir ES pinigai. Kitu atveju čia vaizdas būtų kaip Afrikoje. Bet kokios infrastruktūros sukūrimas nors ir už ES pinigus reikalauja vėlesnio jos išlaikymo. Pvz mano miestelyje pakeitė už ES pinigus šviestuvus bet savivaldybė neturi pinigų už ką įjungti apšvietimą. Tiesa prieš rinkimus švietė diena ir naktį. Rinkimai pasibaigė elektra dingo. Ir dar artimiausio šviestuvo tarp manęs ir kaimyno lemputė jau perdegus keli metai. Savivaldybė neturi pinigų už ką tokią smulkmeną pakeisti. Net rinkimai nepadėjo.
hamann 2015-04-30 10:20
nu bet tu debilas vistiek. "nupjaus galvą..." ir iš vis, praitą savaitę dar kliedėjai, kad tau gyvent liko keturios dienos. tai kokį velnią tu čia dar darai?
immortallt 2015-04-30 10:25
Lietuva prekybos balanso minuse sėdi vien dėl to, kad investuojama į gamybą. Beje, yra ne tik eksportas-importas, bet ir + tiesioginės užsienio investicijos, jei nori žinoti visgi gyvename skolon ar ne. Su imigrantais tvarkytis reikalingi normalūs įstatymai ir socializmo atsisakymas, kad atvytktų norintys dirbti ir užsidirbti, o ne būti išlaikomu.
vytautas50 2015-04-30 10:42
Na jei tau oficiali informacija yra niekas tai niekuo negaliu padėti. O kad kitataučiai kelia tik problemas tai vėl apsižvalgyk aplinkui. Mūsų situacija rusų atžvilgiu viena. Latvių ir estų visiškai kita. Atsiras čia kinai, musulmonai, afrikiečiai tikrai bus čia didelis š.... Šiuo metu tą prasme esam iš viso idealioje būsenoje. Ir reiktų daryti viską kad čia neatsirastų svetimtaučių, nes nuo to gyvenimo kokybė tik pablogės. Kas liečia investicijas tai pirma pasitaikiusi lentelė http://www.lbank.lt/tiesiogines_investi ... i_ketvirti Visumoje nieko įspūdingo. Nelyginami skaičiai su ES ir emigrantų pinigais. Kitas momentas ką duoda investicijos. Realiai nieko. Pvz kokia nauda Lietuvai iš kokio TEO. Keletas darbo vietų. Visos pajamos keliauja ne į Lietuvos o į savininko kišenę. O savininkas kita protinga valstybė iš tų pinigų jau mokanti pensijas saviems pensininkams. Pelno mokestis Lietuvos biudžete taip pat juokingas tik 6%. Taip kad kapitalas realiai jokių mokesčių nemoka tik dalyvauja jų surinkimo procese iš galutinio vartotojo. Galutiniai vartotojai tik du gyventojai ir valstybė. Visi viską daro tik dėl jų. O jie už viską susimoka.
immortallt 2015-04-30 11:02
Paimi vieną ketvirtį investicijų ir susidarai vaizdą? Tai paimk iš dienos vieną valandą ir žiūrėk kiek kalorijų suvalgai, iš to padaryk išvadas visai parai. Jei paimsi naktį - nu tai būsi gyvas oru, jei valgysi pietus, tai gausis ~10-12k kcal. Reprezentatyvumo reiktų išmokti. Pelno mokestis juokingas? Nu gauna pelną, jau sumokėjus krūvą kitų mokesčių, tada išsimokant pelną dar moki 15% GPM'ą. Taigi jau patampa +-21% (o šiaip pelno mokestis svyruoja nuo 5% iki 15%). Valstybė nieko pati dėl savęs nevartoja, vartotojas yra gyventojai. Valstybės nebūtų, jei nėbūtų gyventojų.
vytautas50 2015-04-30 11:28
Krūva kitų mokesčių sumoka galutinis vartotojas - gyventojas. Jei taip nebūtų visi bankrutuotų nes nebūtų vartojimo. Iš tikro valstybė taip pat kažką nupirkusi perduoda gyventojams. Kas liečia įmonės savininką tai kam mokėti GMP kada už pelną nusiperki auto, jachtą ar šiaip bet ką ir naudojiesi įmonės vardu. Normaliai taip visi ir daro, todėl ir tėra tik 6% į valstybės biudžetą. O nuo tų 6% 15% GMP būtų tik 0.9% bendram valstybės biudžete. Dar labiau nykstamas dydis. Kada GMP valstybės biudžete sudaro apie 20%. Visus mokesčius sumoka eiliniai skurdžiai nes jų apie 62%. Kitas momentas žaidimas su visokiais mokesčių rojais. Ką ir daro gudrūs prekybos tinklai taip išveždami iš Lietuvos kasmet apie 2.5 milijardo €. "2014 m. birželio 30 d. sukauptosios TUI Lietuvoje sudarė 42,3 mlrd. litų (12,2 mlrd. eurų)" Lyg ir nemažas skaičius. Bet pvz 1 litas už Mažeikių naftą savo laiku dabar turi labai realią rimtą kainą. Lygiai ta pati situacija su kolonėlių tinklais. Investicijų esmė paprasta. Šalis nusibankrotina. Turi pinigų viską joje superki praktiškai už centus o vėliau visa tai įgija visai solidžią kainą. Pvz Ukraina šiuo metu juda tą linkme. Tuojau ten skris krūvos investuotojų viską pasiimti dykai. Tokia investuotojų strategija. Net eiliniai žmonės naudojasi kitų bankrotu. Realiai tie investavimo skaičiai nieko nesako. Geras oficialus puslapis http://www.finmin.lt/web/finmin/auktual ... _biudzetas Tik pasibraižius valstybės pajamų nuo 2000m grafikus ir įvertinus ES pinigus, emigrantų pinigus, skolas pasirodo kad sėdim geriausiu atveju 2006m lygyje. Nieko stebuklingo čia neįvyko.
immortallt 2015-04-30 14:08
Perki mašiną, tai susimoki tą patį PVM'ą. Taip pat su tuo automobiliu nelabai gali važinėtis ne darbo dienomis ir turi automobilį nuomoti. Bet taip, tai kartais daroma, jei įmonė nėra labai didelė. Taip pat tokie pirkiniai jei privestų prie bankroto - gresia baudžiamoji byla už tyčinį bankrotą. Mokesčių rojus, tai pasaulinė problema, kurią panašu po truputį vakarų šalys užrauks per 10-20 metų. Pasiimti dykai... Tu įsivaizduoji, kad ten pvz gamyklos labai efektyviai dirba? Azoto gamyklos Rusijoje veikia 2-3 kartus sunaudodama daugiau resursų nei tą patį produktą gaminančios Vokietijoje. Tad kad ir pigiai nusiperka, bet investicijų reikia daug, kad kažkas judėtų, kitu atveju metalo laužas rinkos sąlygomis.
vytautas50 2015-04-30 14:24
Normaliai rinkos sąlygomis reikalinga pati rinka. Gamyklas net apsimoka nugriauti kad nekeltų bereikalingos konkurencijos. Azijiečiai pagamina viską ko reikia ir čia nereikalinga jokia gamyba. Bent iki šiam laiku buvo tokia ES ir JAV logika. Duodi azijiečiams popieriaus o jie tau viską gamina. Čia tik vienas kitam užpakalį pavalai tipo aptarnavimo sfera. Aišku azijiečių priėjimą prie resursų reikia kontroliuoti kad per daug neišnaglėtų. Kad ir dujų terminalo statyba kažkur Korėjoje. Europa jau nieko nesugeba.
immortallt 2015-04-30 14:34
vytautai... tu toks atsilikęs ir tokiais stereotipais vadovaujiesi... Keista, kad suaugęs vyras esi. Dar delfi blevyzgų paskaitinėk. Gamybą į Kiniją niekas pilnai neiškėlė. Šiaip importai Kinijos ne ką mažesni, nei eksportai. Kinai tik keliose srityse išstūmė kitus. Lietuvoje daug daugiau kiniškų prekių, nes maža rinka ir iš kelių srautų vežti prekių nėra vietos. Taip pat šiuo metu gamyba traukiasi iš Kinijos. Nu bet ir nusikalbėjai dabar dėl terminalo statybų Korėjoje. Dar prieš oficialų konkursą būčiau galėjęs eiti lažybų, kad bus Korėjoje. Kodėl? Todėl kad ten pastato ~80% pasaulio SGD terminalų. Kodėl taip yra? Todėl, kad jie turi milžiniškus dokus, plieno pramonę vietoje, taip pat SGD išdujinimo ir skystinimo įranga. Terminalų Europoje iki šiol beveik nereikėjo, todėl niekas jų gamyba ir neužsiėmė. Kaip pvz ir traukinių kompanijos pasaulyje yra pagrindinės realiai 4. Trys iš Europos ir viena Japonijos. Atominių reaktorių kompanijos kelios senos Europoje, nauja Kinijoje ir pora Japonijoje. P.S. Kinija importuoja labai daug įrengimų, sudėtingesnių produktų, žaliavų ir pusgaminių. Pasižiūrėk prekybos balansą, gal suprasi apie ką kalbu.
hamann 2015-04-30 20:05
kalbėt protingai, bet sovietinis mentalitetas pramušinėja ties kekvienu žingsniu. per visus galus vata byra.
Vytax 2015-04-30 23:41
Tiesioginių užsienio investicijų nauda nėra pinigai ar mokesčiai į biudžetą. Pagrindinė tiesioginių užsienio investicijų nauda yra į šalį atvežtos technologijos, darbuotojams perduotos žinios ir patirtys, investicijos į infrastruktūrą.
vytautas50 2015-05-01 11:27
Kas liečia galvų pjovimą tai įvedi žodį ISIL ir grožiesi tų žmonių veikla. Jie labai pažangūs naudoja šiuolaikines technologijas kad įamžinti savo veiklą. Jei nori tai patirti praktiškai niekas netrukdo nukeliauti į Kokią Libiją, Iraką, Siriją. Kas liečia keliauti kažkur man visuomet garai Lietuvoje tiek anuomet tiek dabar. Nematau absoliučiai jokios prasmės kažkur trenktis kad kolekcionuoti vaizdus galvoje. Jie pasaulio suvokimo niekaip nekeičia. Tai tik vaizdai ir nieko daugiau. Reikalinga duomenų visuma kad daryti kažkokias išvadas. Įvairūs oficialūs duomenys tuo ir įdomūs kad galima susidaryti kur kas bendresnį vaizdą. Nuo to kad sėdėsi Anglijoje ir kažką dirbsi, o vakare sėdėsi bare ar koncerte poilsiui atsipalaidavimui pasaulio supratimas nuo to liks nuliniame lygyje. Galų gale net nieko nedarant tiesiog stebėti kas vyksta ir galvoti savo galva o ne tai ką pateikia mediaja kaip kažkas norėtų kad visos avys taip galvotų. Pvz šiuo metu Saudo Arabija bombarduoja Jemeną nes ale oficialus prezidentas pabėgęs iš šalies paprašė tai daryti. Kyla analogija su Janukovičiumi ir Ukraina. Vadovaujantis tokia logika Rusija be problemų galėjo Janukovičiaus prašymu įvesti tvarką Ukrainoje. Bet kas galima JAV draugams tas negalima JAV ne draugams. Bėja apie Jemeno konfliktą informacijos sąmoningai minimumas. Aišku nebūtina keliauti į Jemeną kad įsitikinti kas ir kaip. Galima tai padaryti sėdint ir namuose ant sofkutės. Galų gale smulkmenos ir neįdomu. Svarbu esmė.