Vienas triukas – ir į jūsų namus neįskris nė viena musė  (11)

Prekybos centrai ir specializuotos parduotuvės lūžta nuo įvairius vabzdžius atbaidančių priemonių: purškiklių, žvakių, tepalų ir dar kitų. Tačiau tai juk chemija, kuri vargu ar teigiamai veikia ir žmones.


Tad šiaulietė žolininkė Virginija siūlo išbandyti vadinamas liaudiškas priemones, kurios ir padeda atsikratyti kenkėjų, ir yra nepavojingos žmonėms.

Ko vengia musės?


Kadangi musės bijo skersvėjų, Virginija pataria patalpas kuo dažniau vėdinti. Jei tai nepadeda atsikratyti šių gyvių, verta išbandyti seną receptą – grindis plauti į vandenį įpylus šiek tiek žibalo ar terpentino.

Dar galima langų rėmus ištepti actu ir pro tokią apsaugą neįskris nė viena musė.

Be to, muses labai efektyviai naikina 2 proc. formalino tirpalas su trupučiu cukraus. Toks tirpalas nedidelėje lėkštelėje nukaus visą armiją musių.

Tačiau Virginija sako, kad veiksmingiausia priemonė prieš muses ir kitus namų kenkėjus yra švara. Jei namai bus periodiškai valomi, ant stalų ir grindų nebus jokių maisto likučių, tai ir musės neturės ko veržtis į gyvenamas patalpas.

Ko vengia skruzdėlės?


Virginija rekomenduoja skruzdėlėms įrengti elementarią gaudyklę.

Tereikia nedideliame vandens kiekyje (nedideliame indelyje) ištirpinti truputį mielių, įdėti šaukštelį uogienės arba smulkaus cukraus ir indelį įdėti į virtuvinę spintelę. Skruzdėlės tiesiog pulte puola prie šio masalo ir jame žūva.

Turintys kietuoju kuru kūrenamas krosnis su skruzdėlėmis gali susidoroti dar paprasčiau – tereikia nenaudėlių takus pabarstyti pelenais.

Skruzdėlės labai nemėgsta ir šviežių pomidorų lapų, ir citrinų, ir net sūdytos žuvies kvapo. Jas galima nubaidyti ir duonos trupiniais, išmirkytais boro rūgšties ar borakso tirpale. Virginijos teigimu, visos šios priemonės yra itin veiksmingos privačiuose namuose, o štai daugiabučiuose skruzdėles reikia naikinti visame name.
Aut. teisės: Šiaulių naujienos
Šiaulių naujienos
Autoriai: Emilė Kaminskė
(104)
(78)
(26)

Komentarai (11)