Kriskite į sveikatą 2: šuolis iš Pizos bokšto aukščio be parašiuto (Video)  (2)

Vakar pasitaikė proga panagrinėti šuolio iš 10 km aukščio be parašiuto ypatumus. O jau šiandien turime galimybę pamatyti šuolio iš 59 m aukščio (irgi be parašiuto) vaizdo įrašą – visais įmanomais kampais ir rakursais. Čia, beje, tas kitas atvejis, kai vienintelis sąjungininkas krentant iš didžiulio aukščio – laikas – virsta antruoju nuožmiausiu priešu po gravitacijos. Nes laiko tokiuose šuoliuose tiesiog nebūna.

O jei visiškai tiksliai, tai beveik nebūna – per 3,58 sekundės vargu ar ką spėtumei nuveikti.

Nutrūktgalvio Laso Schallerio šokta į vandenį – tą patį, kurio krentant iš aukštai reikia vengti kaip velniui kryžiaus, nes vanduo – nespūdus kaip betonas. Vaizdo įraše (ypač sulėtintuose kadruose) puikiai matyti vakar aprašytos pozicijos – kritimas "parašiutininku" (sulenktomis kojomis) ir nėrimas "kareivėliu".

Įdomi detalė. Nors šokta "tik" iš 58,8 m aukščio (o tai, pvz., yra tik dviem metrais aukščiau už svyruonėlį Pizos bokštą), šuolį atlikęs vyrukas į vandenį nėrė 123 km/val. greičiu. Ne kažin kiek iki vakar aprašyto  190-200 km/val. greičio, kuris, pasirodo, yra ribinis – greičiau kristi beveik neįmanoma, nesvarbu iš kokio aukščio krenti.

Kita įdomi detalė. Šis šuolis yra pasaulio rekordas šokant į vandenį nuo uolos.

Labiausiai paširdžius kutenantis vaizdas, žinoma, nufilmuotas ant šuolininko šalmo įtaisyta vaizdo kamera.


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(39)
(2)
(37)

Komentarai (2)

Visi šio ciklo įrašai