Australijoje rastas nė karto nekirptas avinas (Video)  (0)

Australijoje klajojusią ir įspūdingu kiekiu vilnos apaugusią avį ketvirtadienį pagaliau pavyko pagauti ir nukirpti.

Chrisu pavadintas avinas pagerino pasaulio rekordą. Per jos gyvybę išgelbėjusią operaciją avikirpiai nuo gyvūno pašalino net 40,45 kilogramų sveriantį vilnos kalną. Įdomu tai, kad iš tiek vilnos galima numegzti net 30 megztinių.

Laukinėje gamtoje pasiklydusią avį keliautojai pastebėjo Maligano lygumose netoli Kanberos. Chrisas ant savo nugaros nešė tokį didžiulį svorį, kad gyvūnų gerovės ekspertai nerimavo, jog avinui nepavyks išgyventi vasaros.

Gyvūnas buvo pristatytas į Karališkosios žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugijos skyrių Kanberoje ir nukirptas.Užduotį apsiėmęs avikirpis Ianas Elkinsas vilną nurėžti turėjo dviem sluoksniais, o jam talkino net keturi pagalbininkai.

Vien tik pirmąjį vilnos sluoksnį I.Elkinsas dorojo 45 minutes. Jo nuomone, dvigubai daugiau už save sveriančią vilną avis augino septynerius metus, – rašo „The Guardian“.

„Nemanau, kad ji yra geros kokybės, bet sunku ir įsivaizduoti, kad krūmynuose galėtų užaugti kitokia“, – apie Chriso vilną šnekėjo avikirpis.

„Pirmą kartą matau tokią avį. Sunku ir patikėti, kaip tiek metų gyvūnas išgyveno laukinėje gamtoje“, – pridėjo I.Elkinsas.

Chriso vilna pagerino prieš tai pasiektus gauruočiausių avių rekordus. Iki tol nuo kirpimo Tasmanijos miškuose slėpęsi Shaunas užaugino 23,5 kg vilnos kiekį, o Shrekas iš Naujosios Zelandijos – 27 kilogramus.

Po sudėtingos kirpimo operacijos avis jaučiasi gerai.

„Iš pradžių jis buvo labai kuklus, o dabar nori glaustytis. Jis tikrai gerai atrodo“, – sakė draugijos Kanberos skyriaus vadovė Tammy Ven Dange.

Anot jos, nuo vilnos svorio Chrisas vos galėjo paeiti, todėl buvo baiminamasi dėl jo gyvybės. Aviną dar patikrins veterinarai, tačiau iš pirmo žvilgsnio gyvūnas yra sveikas.Vidutinės avies vilna sveria 5 kilogramus, o ją nuskusti trunka tik tris minutes.


Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(9)
(1)
(8)

Komentarai (0)