Kinijos realijos: siaubą kelianti terapija homoseksualumui gydyti (Video)  (29)

Jau daugiau nei 15 metų Kinijoje homoseksualumas nėra laikomas liga. Būtent tiek laiko jis išbrauktas iš ligų sąrašų. Tačiau nepaisant to, ne viename Kinijos regione homoseksualumas iki šiol – tabu.

Nors homoseksualūs santykiai Kinijoje įteisinti ir leidžiami, keliuose regionuose dirbantys medikai tikino, kad homoseksualumo simptomus galima išgydyti, o seksualinę orientaciją – pakeisti.

Jie įsitikinę, kad pagydyti homoseksualus galima taikant šoko terapiją. Jie teigė, kad veiksmingiausias būdas – daryti elektrošoko terapijas arba sukelti milžinišką netikėtą baimę – liepti maudytis lediniame duše arba bėgioti lietuje.

Paviešinti vaizdo įrašai, kuriuose taikomos tokios ir panašios terapijos, nepaliko abejingų – visuomenė pasiskirstė į dvi dalis. Vieni tikina, kad homoseksualumas yra normalu ir smerkia terapijas taikančius medikus. Tokie aktyvistai ir nufilmavo terapijų seansus teigdami, kad tai – žmogaus teisių pažeidimas ir pasityčiojimas iš žmonių.

Kiti teigia, kad tokia terapija labai veiksminga ir tikisi, kad homoseksualų greitu metu visai neliks. Vienas aktyvistas drąsiai skelbė Konfucijaus frazę apie tai, kad vienas didžiausių nepagarbos ženklų savo tėvams – nepalikti palikuonių.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(23)
(21)
(2)

Komentarai (29)