Juokaukite atsargiai – net už šypsenėlę galite atsidurti teisme  (1)

Jausmus išreiškiantys ženklai, vadinamieji „emotikonai“, tapo interneto kalba, tačiau naujos galimybės reiškia ir naujas atsakomybes. Teisėsauga šias šypsenėles traktuoja taip pat, kaip žodžius, ir nesikuklina skirti baudų.


JAV policija jau yra pateikusi kaltinimus dėl netinkamo jaustukų naudojimo (daugeliu atvejų – vaikams).

Anot „Washington post“, 12-metė iš Feirfakso (Virdžinija, JAV) buvo apkaltinta grasinimu mokyklai ir virtualiomis užgaulėmis dėl to, kad ji „Instagram“ svetainėje paskelbė žinutę su bombos, peilio ir ginklo jausmaženkliais bei fraze: „Susitikime bibliotekoje.“

Mokykla išsyk konstatavo, kad realios grėsmės nėra, tačiau kokį sprendimą priims nepilnamečių teismas, kol kas neaišku.

Ir tai – ne pavienis atvejis. Pernai Niujorke buvo sulaikytas paauglys, kuriam pateikti kaltinimai teroristiniu grasinimu. Vaikinas paskelbė „Facebook“ žinutę su trimis ginklų jausmaženkliais, nutaikytais į policijos pareigūno jaustuką. Vėliau ši byla buvo nutraukta.

Šie atvejai rodo, kad teisėsauga dar tik ieško sprendimų, kaip teisingai traktuoti jaustukus. Kiekvienas jausmaženklis gali reikšti skirtingus dalykus, priklausomai nuo konteksto, o kasmet populiariausių jaustukų kolekciją papildo daugybė naujų ženklų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(25)
(-13)

Komentarai (1)