Aukščiausias pasaulio žmogus buvo užfiksuotas ir spalvotoje juostoje - 272 cm milžinas išsiskyrė iš minios (Video)  ()

Robertas Pershingas Wadlowas yra aukščiausias vyras pasaulyje visoje medicinos istorijoje. Jo nuotraukų - daugybė, tačiau vaizdo įrašai yra pakankamai reti. Visgi, egzistuoja ir spalvotas vaizdo įrašas, kuriame matyti minioje vaikštinėjantis Wadlowas. Jo ūgis siekė net 272 cm, o svėrė 222 kg, rašė dailymail.co.uk.

Manoma, kad filmuota medžiaga dingo, kai buvo paimta per vieną iš aukštaūgio Roberto asmeninių pasirodymų 1930–ųjų metų pabaigoje. Jis gimė būdamas 3,8 kg ir nuo pat tos dienos, kai išvydo pasaulį 1918 m., pradėjo nenumaldomai greitai augti.

Per savo pirmąjį gimtadienį Robertas svėrė 20 kg ir buvo beveik 1 m ūgio, o sukakus 8 metams, jo ūgis siekė net 180 cm. Robertas praaugo savo tėtį ir būdamas 13 metų tapo aukščiausiu pasaulio skautu.

Pasak Pasaulio Gineso rekordų, baigdamas vidurinę mokyklą vaikinas jau buvo 254 cm ūgio. Jam buvo diagnozuota hiperplazija – intensyvus ląstelių dauginimasis, kuris sukėlė staigius Roberto kūno pokyčius dėl padidėjusio augimo hormonų kiekio organizme.

Nepaisydami ūgio, Roberto tėvai stengėsi, kad jis turėtų kuo normalesnį gyvenimą. Jis lankė mokyklą, kur sėdėdavo prie specialiai jo atitinkamam aukščiui pagaminto suolo bei stengėsi būti geru vyriausiuoju broliu savo seserims ir broliams, užsiimdamas ta pačia veikla kartu su jais.

Dėl didžiulio ūgio jis kentėjo nuo pojūčių trūkumo kojose ir pėdose, tačiau niekada nesinaudojo neįgaliųjų vežimėliu, stengėsi kiek galėdamas vaikščioti pats, bet kiek vėliau vaikinui prie kojų buvo pritvirtinti įtvarai. 1936 m. Ringling Brothers pastebėjo aukštaūgį vaikiną ir įdarbino jį keliaujančiame cirke. Robertas sulaukė milžiniško minios dėmesio, tai jį pavertė įžymybe.

Po keletos metų, 1938 m., Tarptautinė avalynės kompanija pasirašė kontraktą su juo ir Robertas tapo jų prekybinio ženklo veidu. Mainais jis nemokamai gaudavo specialiai jam pagamintus 75 dydžio batus.

Kai jis nekeliaudavo po pasaulį kartu su cirku ar su avalynės kompanija, Robertas mėgavosi ramiu gyvenimu. Draugai ir šeima jį apibūdino kaip „švelnų milžiną“. 1940 m. dėl sukaulėjusių Roberto nešiojamų įtvarų išplito infekcija, gydytojai turėjo atlikti kraujo perpylimą ir skubią operaciją.

Deja, dėl jo aukšto ūgio, imuninė sistema buvo ypatingai susilpnėjusi, todėl sveikata tik blogėjo, kol organizmas pasidavė infekcijos gniaužtams.

Liepos 15 d., tais pačiais metais, Robertas mirė būdamas vos 22 metų. Jo vienas iš atminimų, bronzos statula, išdidingai stovi vaikino gimtajame Altono, JAV, mieste, o kitos trys statulos yra Šiaurės Amerikoje esančiuose Gineso muziejuose.

Robertas Pershingas Wadlowas spalvotame vaizdo įraše

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(13)
(1)
(12)

Komentarai ()