Populiaraus „Youtube“ kanalo gaminama Eleanora dingo per 60 sekundžių (Video)  (2)

„Dingti per 60 sekundžių“ - vidutiniškas 2000-ųjų veiksmo filmas su N. Cageu ir A . Jolie. Tai - lengvai žiūrimas filmas apie automobilių vagystes, kuris patiko labai jauniems žmonėms ir paprastų filmų mėgėjams. Tačiau vienas iš filmo personažų, 1967-ųjų „Ford Mustang“ vardu „Eleanor“, sulaukė tiesiog didžiulio automobilių mėgėjų susidomėjimo. Tiesa, kopijuoti šį automobilį reikėtų atsargiai.


Tiesą sakant, kaip ir pats „Dingti per 60 sekundžių“, taip ir Eleanora nebuvo kuo nors ypatinga. Taip, tai - savotiškai gražus modifikuotas klasikinis „Ford Mustang“, bet tikrai ne gražiausias ar įdomiausias. Jo dizainą sukūrė tokių modifikacijų meistras Chipas Foose. Filmavimui buvo sukurtos 12 kopijų, penkios buvo sudaužytos filmuojant veiksmo scenas.

Kažin, ar kas galėjo prognozuoti, kad Eleanora taip patiks žmonėms. Panašu, kad filmo kūrėjai tiesiog įtikino žiūrovus, kad tai - ypatingas automobilis. Kartais meno kūrinys tampa gražiu tik tada, kai kas nors paaiškina, kad jis labai gražus ir geidžiamas.

Kad ir kaip ten buvo, daugybė žmonių ėmė gaminti savo Eleanoras. Paklausą šiems nesunkiai pagaminamiems automobiliams pastebėjo ir Carrollas Shelby (greičiau jau jo kompanija), todėl rinkoje pasirodė profesionaliai pagamintos Eleanoros kopijos, kainavusios po 150 tūkstančių dolerių. Tačiau tik trumpam.

Reikalas tame, kad Eleanora nėra tik automobilis - tai registruotas filmo veikėjas ir dizainas. Jis priklauso prodiuserei Denice Shakarian Halicki. Jos teisininkai susiekė su „Shelby“ ir Eleanoros kopijų gamyba buvo nutraukta. Reikia būti labai kvailam, kad turėtum kažką tokio geidžiamo ir leistum visiems tuo naudotis nemokamai.

Skaitomiausi Naujausi

Naujausias nesusipratėlis šioje istorijoje - „Youtube“ kanalas „B is for Build“. Automobilius modifikuojantys ir remontuojantys kanalo kūrėjai Eleanora norėjo paversti 2015-ųjų „Ford Mustang“. Paprastai tariant, tai turėjo būti modernus „Mustang“, apsirengęs klasikinės Eleanoros rūbais. Bet to jau nebus:

„B is for Build“ automobilis dabar priklauso tikriesiems Eleanoros savininkams, o visi vaizdo įrašai, kuriuose buvo užfiksuota automobilio gamyba, yra pašalinti. Eleanoros kopijų ir taip yra labai daug. Skirtumas tas, kad jas gamina entuziastai savo reikmėms. Kadangi „Shelby“ ir „B is for Build“ iš to norėjo užsidirbti, tikrieji Eleanoros savininkai norėjo savo dalies.

Įdomu tai, kad daug pas piktinasi, kad kopijos nebuvo leista užbaigti. Tie patys žmonės, reikia manyti, savo kūrinius dalinai dykai (net jei kas nors nori juos pirkti) ir palaiko Kinijos automobilių kopijuotojus. Tačiau jei rimtai, tai visų šių problemų buvo galima išvengti paprasta paieška internete. Arba tiesiog įsijungus pagarbą kitų žmonių kūriniams.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(7)
(18)
(-11)

Komentarai (2)