San Fransisco modelis iš krapštukų dantims - per 34 metus  (5)

Daugiau nei prieš tris dešimtmečius Scott'as Weaver'is pradėjo konstruoti San Francisco modelį iš 100000 medinių krapštukų dantims. Savo trapų projeką jis pradėjo būdamas penkiolikos metų. Per tiek laiko meno kūrinys pakeitė 4 namus, atlaikė žemės drebėjimą ir polinkį į griovimą turintį šunį.

Kažkada Scott'o Weaver'io svetainė vėl priklausys jo žmonai. Tačiau dabar ir pastarąsias keletą dekadų kambarys tapo gyvu simboliu, išreiškiančiu kas atsitinka kai susiduria dantų krapštukai, stalo teniso kamuoliukai ir kūrybiška vaizduotė. Prieš 34 metus Rohnert Park gyventojas pradėjo klijuoti mažyčius pagaliukus vienas su kitu, taip suformuodamas abstrakčias struktūras. Tada vaikas pabandė šiomis konstrukcijomis ridenti kaučiukinius kamuoliukus. Netrukus jis sukonstravo Golden Gate Bridge tilto modelį, po to - Lombard Street gatvės modelį. Po trijų tūkstančių valandų, sunaudojus apie 100000 krapštukų, Weaver'io užmojis pavirto masyviu dariniu, kuriame pavaizduoti visi didžiausi jį įkvėpusio miesto simboliai.

"Aš visada svajojau, kad kada nors sukonstruosiu didžiausią pasaulyje skulptūrą panaudodamas krapštukus dantims", sako idėjos sumanytojas, kopetėlėmis palypėdamas aukštyn kad galėtų pasiekti viršutinius medinio miesto aukštus. "Tai nėra pati didžiausia skulptūra, tačiau nei viena iš jų neturi galimybės joje ridenti teniso kamuoliukus". Išties, San Francisco miestą savo kūriniuose vaizdavo daugybė menininkų, tačiau nei vienas nepasitelkė tokios meninės priemonės. Konstrukcija pavadinimu "Rolling Through the Bay" ura maždaug 2,7 metrų aukščio, 2,1 metro pločio ir 0,6 metro gylio. Joje yra keturi atskiri kamuoliukų ridenimo takeliai, į kuriuos patekti galima iš keliolikos taškų. "Tai toks San Francisco, kokį aš jį matau", sako Weaver'is.

Skulptūra jau sutraukia minias lankytojų. Ji taip pat sudomino "Ripley's Believe it or Not" muziejų, kuris už darbą pasiūlė 40000 dolerių. Tačiau savininkas su kūriniu skirtis bent kol kas dar nenori. "Mano žmona su šiuo daiktu gyvena jau 23 metai, ir ji tikrai džiaugsis kai jo čia neliks", juokauja Weaver'is.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)