Rozvelo bylai – 65-eri: „Ten buvo erdvėlaivis, sukurtas ne šioje planetoje“ (Video)  (48)

65-ųjų Rozvelo incidento metinių proga ilgametis CŽV žvalgybos agentas Čeisas Brendonas (Chase Brandon) patvirtino savo akimis matęs slaptus CŽV duomenis apie NSO, kurio liekanos buvo rastos Rozvelo miestelio apylinkėse 1947 m. „Tai buvo iš tiesų“, – tvirtina buvęs 35-erius metus CŽV tarnavęs amerikietis.

Sąmokslo teorijų gerbėjai tiki, jog netoli Rozvelo neva sudužusiame disko formos NSO buvo rasti negyvų ateivių kūnai, o CŽV neva atliko jų skrodimus. Taip manantys tvirtina, jog būtent dėl Rozvelo incidento JAV buvo pagamintos „sudužusiame NSO“ nusižiūrėtos nežemiškos technologijos. Agentas Č. Brendonas tvirtina, jog su Rozvelo byla saugoma slaptoje CŽV Langlio štabo (Langley headquarters) saugykloje. „Tai įvyko saugyklos patalpose – ten į mano dėmesio lauką pakliuvo viena dėžė. Ant jos buvo užrašytas vienintelis žodis „Roswell“ (Rozvelas), – pasakoja Č. Brendonas, tvirtinantis, neva paskutiniajame dešimtmetyje savo akimis matęs tiesioginius „ateivių“ vizito įrodymus. – Aš apžiūrėjau, kas buvo joje, ir ištariau: „Dieve mano, tai iš tiesų įvyko“. Nebuvo ten jokio sumauto meteorologinio baliono – ten buvo tai, apie ką pranešė pirmieji liudininkai. Ten buvo erdvėlaivis, sukurtas ne šioje planetoje.“ Č. Brendonas 25-erius metus tarnavo elitiniame CŽV padalinyje „Clandestine Service“ („Slaptosios bylos“). Jo pareigos – slaptųjų operacijų pareigūnas, dirbantis pagal paskyrimus užsienyje, įskaitant ir užduotis, susijusias su tarptautiniu terorizmu, kontržvalgyba, globaline prekyba narkotikais ir ginklais, tačiau dirbo ir su užduotimis. Vėliau 10 metų Č. Brendonas dirbo CŽV direktoriaus padalinyje kaip oficialus atstovas spaudai ir viešiesiems ryšiams. Jis yra keleto knygų autorius. Buvęs agentas tvirtina negalįs atskleisti tiksliai, ką matė toje dėžėje.

„Keletas rašytinių dokumentų, keletas fotografijų – tai yra daugiausia, ką aš galėsiu kada nors papasakoti viešai apie tos dėžės turinį, – „Huffington Post“ užuominomis kalbėjo Č. Brendonas. – Tačiau tai buvo toks momentas, po kurio man dingo visos abejonės ir klausimai – tai, kuo aš pats ir daugelis žmonių tikėjo, ten buvo įvykę iš tiesų.“

Detalėms apie Rozvelo incidentą iškilus viešumoje, karinės žinybos 1947 m. liepos 8 d. paskelbė pranešimą spaudai, kuris prasidėjo tokiais žodžiais: „Paaiškėjo, jog pasklidę gandai apie skraidantį diską yra tiesa, nes vakar žvalgybos pareigūnui iš 509-osios bombonešių eskadrilės 8-ojoje Oro pajėgų bazėje, Rozvelo kariniame poligone (Naujoji Meksika, JAV) pavyko nukritusį diską surasti.“

Tačiau po 24 valandų karinės žinybos pakeitė plokštelę ir pareiškė, jog „objektas, kuris iš pradžių buvo laikomas skraidančiu disku, buvo tik meteorologinių tyrimų balionas, nukritęs netoli vienos Rozvelo fermos.“ Žiniasklaida ir žmonės naująjį paaiškinimą priėmė neklausinėdami.

Vėliau žiniasklaidoje buvo pasirodę Č. Brendono istoriją (ar bent jau idėją, jog JAV žinybos neva buvo susidūrusios su ateiviais) lyg ir patvirtinantys dokumentai. Pernai rašėme, jog JAV Gynybos departamento Federalinis Tyrimų Biuras(FTB) paviešino keistus užrašus, neva įrodančius, jog 1947 m. liepos 2 d. netoli Rozvelo miestelio Naujojoje Meksikoje iš tiesų galėjo nusileisti ateiviai.

Tarp šių bylų yra ir dokumentas, kuriame – Vašingtono apygardos specialiojo agento Gajaus Hotelio (Guy Hottel) atsakaita FTB direktoriui. Dokumente, pavadinimu „Flying Saucers“ („Skraidančios lėkštės“) agentas G. Hotelis praneša, jog Karinių oro pajėgų tyrėjas jam raportavo apie „Naujojoje Meksikoje rastas tris taip vadinamas skraidančias lėkštes“.

„Jų apibūdinimu, objektai buvo apskritos formos, pakilusiais centrais, maždaug 15 metrų skersmens, – rašoma agento G. Hotelio pranešime. – Kiekviename iš objektų buvo rasta po tris žmogaus formų kūnus, kurių ūgis – apie 90 cm. Kūnai „vilkėjo“ žvilgančiais, itin plono audinio rūbais. Visi kūnai buvo rasti specialiuose kostiumuose, panašiuose į tuos, kokius bandymų metu vilki lakūnai-bandytojai.“

Įslaptintas tyrėjas – informatorius įslaptintam agentui pranešė, jog „lėkštes Naujojoje Meksikoje rasti pavyko dėl to, kad vyriausybė tose apylinkėse turėjo itin galingą radarų sistemą – manoma, kad radaro signalai interferavo su „skraidančių lėkščių“ valdymo mechanizmais.“ G. Hotelis toliau rašo, jog specialusis agentas išsamesnių tyrimų nesiėmė.

„Youtube.com“ platybėse patalpintas 1989 m. filmas 'Unsolved Mysteries UFO Files: Roswell.'

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(11)
(1)
(8)

Komentarai (48)