Ateities viešasis transportas primins medūzas  (8)

Kompanija „Terreform ONE“ parengė mokslinį fantastinį ateities Niujorko projektą. Remiantis juo, viešasis transportas ne važinės gatvėmis, o skraidys oru.

Transporto priemonių, pavadintų „SOFT Blimp Bumper Bus”, išorė primins milžiniškas medūzas su čiuptuvais, kurių galuose bus išdėstytos keleivių sėdynės. Idėjos sumanytojų teigimu, dabar tokia transporto sistema atrodo fantastinė, tačiau bus visiškai įprasta 2028-ųjų miesto gyventojams.

Transporto priemonių dizainas sukurtas specialiai „NY 2028 Environmental Mobility”. Projekto tikslas – pertvarkyti miesto transportą taip, kad jis būtų patogus žmogui, ekologiškas bei padėtų išvaduoti miestus nuo nuosavų automobilių. „SOFT Blimp Bumper Bus” pristatys keleivį į bet kurią miesto vietą per trumpiausią įmanomą laikotarpį.

Norint pavažiuoti „autobusu“, keleiviui tereikės pasigauti sėdynę. Tai padaryti nebus sudėtinga, kadangi autobusas judės ne didesniu nei 15 km/val. greičiu.

Projektą realizuoti ketinama keliais etapais. Iki 2020-ųjų miesto gatvės bus gerokai susiaurintos, o pėsčiųjų zonos – paplatintos. 2028-aisiais mieste atsiras „skraidantys autobusai“ – taigi projekto įgyvendinimo laukti liko ne taip ir ilgai.

Aut. teisės: Ebus.lt
Ebus.lt

(13)
(0)
(0)

Komentarai (8)

Susijusios žymos: