CNN per klaidą pranešė apie pasaulio pabaigą  (1)

„Gyvenimas šioje planetoje gali baigtis mažiau nei po 30 metų nuo šio momento“, – pranešė CNN „iReport“ tinklalapis, teigdamas, kad tai gali įvykti dėl milžiniško asteroido, – rašo „The Independent“.

„iReport“ yra tinklalapis, kuriame visi norintys gali pateikti savo tekstus. Jie nėra redaguojami ar tikrinami, ar juose pateikti faktai nėra melagingi.

Straipsnyje, publikuotame „iReport“ tvirtinama, kad NASA mokslininkai iš Reaktyvinio judėjimo laboratorijos „aptiko didžiulį objektą, dydžiu prilygstantį Manhetenui, kuris tikėtina, kad skrieja Žemės link“. Šis straipsnis pritraukė 200 tūkst. peržiūrų ir 54 tūkst. pasidalijimų socialiniuose tinkluose.

Susidomėjimas šia naujiena neslūgo ir nekėlė abejonių skaitytojams net ir perskaičius, kad „asteroidas su Žeme greičiausiai susidurs 2014 m. kovo 31 d.“.

CNN išėmė šį straipsnį.

NASA el. paštu patvirtino, kad ši naujiena yra klaidinga. Reaktyvinio judėjimo laboratorijos atstovas sako, kad didžiausias objektas, kuris buvo aptiktas, yra 3 km skersmens ir Žemei pavojaus nekelia.

Aut. teisės: 15min.lt

(39)
(13)
(26)

Komentarai (1)