Vartotojai išgelbėjo „Wikipedia“ nuo reklamos  (15)

Interneto enciklopedijos „Wikipedia“ plėtrą finansuojantis pelno nesiekiantis fondas „Wikimedia CORR Foundation“ pranešė per vieną sėkmingiausių interneto istorijoje lėšų rinkimo kampanijų surinkęs 6 mln. JAV dolerių.

Ši interneto vartotojų finansinė parama leis išvengti „Wikipedia“ komercializavimo, nes dėl lėšų trūkumo buvo svarstomi perėjimo prie reklamos skelbimo ir mokamos prenumeratos variantai, skelbia „Daily Telegraph“.

Pranešama, kad po to, kai gruodžio pabaigoje „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas kreipėsi į laisvosios interneto enciklopedijos vartotojus prašydamas pagal galimybes paremti ją finansiškai, kad būtų galima išvengti reklamos ir mokamos prenumeratos, pasipylė tikras aukų potvynis. „Wikipedia“ fondui per 8 dienas apie 50 tūkstančių žmonių iš įvairių pasaulio šalių paaukojo 2 mln. JAV dolerių. Iš viso paramos akcijoje, prasidėjusioje šių metų vasarą, dalyvavo daugiau nei 125 tūkstančiai žmonių.

Jų paaukotos lėšos bus naudojamos „Wikipedia“ serverių atnaujinimui, programinės įrangos kūrimui, techninės bazės išlaikymui ir interneto ryšiui. „Wikipedia“ yra viena iš 10 lankomiausių interneto svetainių pasaulyje.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (15)

Susijusios žymos: