Dalinimosi automobiliu paslauga sieks keisti lietuvių požiūrį į automobilį  (8)

Gegužės 13 d., Vilniuje, pradeda veikti nauja dalinimosi automobiliu paslauga (DAP) (angl. „car sharing), kuri, pasak jos iniciatorių, leis verslo įmonėms ir privatiems asmenims „išsilaisvinti“ nuo nuosavo automobilio rūpesčių ir išlaidų, tuo pat metu neprarandant jo teikiamų patogumų, rašoma pranešime spaudai.

„Dalinimosi automobiliu paslauga vakaruose – nebe naujiena. Olandijoje, Australijoje ar JAV ja jau naudojasi tūkstančiai žmonių. Šios paslaugos esmė paprasta: administruojanti įmonė įkuria mažus viešo naudojimo automobilių parkus įvairiose miestų vietose, o paslaugos vartotojai, esant poreikiui susimokėję tam tikrą mokestį, naudojasi siūlomais automobiliais“, – sako UAB „Ekomobility“ direktorius Rolandas Statulevičius.

Jo teigimu, šiuolaikinės technologijos leidžia saugiai tuo pačiu automobiliu naudotis daugeliui žmonių. Dalinimosi automobiliu paslauga veikia 24 valandas per parą, transporto priemonės paėmimas iš aikštelės, naudojimas ir grąžinimas vykdomas savitarnos principu. Automobiliai užrakinami ir atrakinami elektromagnetine kortele, todėl prieš naudojantis tereikia atlikti rezervaciją internetu.

Šiuo metu, „eCito“ automobilių stovėjimo aikštelių yra prie trijų Vilniaus verslo centrų: „Green Hall“, „Vilniaus Verslo Uostas“ ir „Eika“. Planuojama, kad ateityje „eCito“ punktai atsiras ir šalia „miegamųjų“ rajonų, o vėliau paslauga atkeliaus ir į kitus Lietuvos miestus.

Pasak R. Statulevičiaus, pirmiausia tikimasi sulaukti naujovėms imlaus verslo įmonių dėmesio. Paslauga joms leis optimizuoti išlaidas, mažinti administravimo sąnaudas ar atsisakyti nedažnai naudojamų įmonių automobilių. Užsienio šalių statistika rodo, kad viena DAP transporto priemonė gali pakeisti 3-5 įmonės automobilius. Pesimistiškiausiais skaičiavimais sutaupoma nuo 30 proc. darbuotojų kelionių išlaidų.

Plečiantis „eCito“ aikštelių tinklui tikimasi pritraukti daugiau privačių vartotojų. Anot paslaugos iniciatorių Lietuvoje, paslauga aktuali sunkmečiu, nes palyginti su nuosavo automobilio eksploatavimu, leidžia sutaupyti kurui, draudimui ir remontui skiriamas lėšas.

Be kitų privalumu, siūlomi automobiliai priklauso taip vadinamai "ekologiškai" klasei. Paslaugos pradininkai Lietuvoje teigia, kad jų klientai galės naudotis visiškai naujais mažalitražiais „Fiat“ 500 automobiliais, kurie yra laikomi draugiškais aplinkai. Taip pat tikimasi, kad išvystytas dalinimosi automobiliu tinklas mieste padės spręsti ir eismo spūsčių bei parkavimosi mieste problemą.

Anot R. Statulevičiaus, ši paslauga užsienyje dažniausiai naudojama komandiruotėms, kelionėms į verslo susitikimus arba tvarkyti asmeninius reikalus. Ji taip pat aktuali norintiems greitai ir patogiai parodyti svečiams įsimintinas miesto vietas, nuvykti į šventinį renginį arba aplankyti keletą parduotuvių.

Įmonė „Ekomobility“ užsiima inovacijomis automobilių verslo srityje – elektros stotelių pakrovimo infrastruktūros sprendimais, elektra varomomis transporto priemonėmis ir pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti dalinimosi automobiliu paslaugą „eCito“. Bendrovės vadovai Rolandas Statulevičius ir Mindaugas Glinskis yra ilgamečiai šalies automobilių verslo dalyviai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (8)