Inovacijų ir verslo centro vadovas Almantas Danilevičius: lazeriai ir biotechnologijos – ne vienintelė išeitis  (1)

Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Lietuvos energetikos institutas pasirašė jungtinę veiklos sutartį, kuria įsteigė inovacijų ir verslo centrą, sieksiantį palankesnių sąlygų verslo įmonių ir mokslo institucijų bendradarbiavimui. Naujojo centro vadovas Almantas Danilevičius teigia, kad verslo centro tikslas – padėti mokslininkams komercializuoti patrauklias ir praktiškai pritaikomas idėjas.

„Būtent įkurtas nacionalinis inovacijų ir verslo centras, kuris seniau buvo vadinamas kaip KTU inovacijų ir verslo centras, teiks aukščiausius standartus atitinkančias paslaugas tarpininkaujant tarp verslo ir mokslo“, – „Žinių radijo“ laidoje A.Danilevičius

Pasak jo, anksčiau toks efektyvus bendradarbiavimas tarp verslo ir mokslo nevyko, nes verslininkas bandydavo rasti mokslininką „ne tuo kanalu“, o mokslininkas tiesiog nerasdavo tinkamiausio verslo subjekto savo paslaugai teikti. Dėl to esą atsirado tokio tarpininkaujančio kanalo poreikis.

„Tokie pavyzdžiai kaip nano palydovų sukonstravimas ir paleidimas, taip pat ir visiškai neseniai visiems žinomas e.nosies projektas parodė, kad kažkas privalo žinoti daugiau: tirti rinką, žiūrėti, kokios yra galimybės vystyti produktus ar paslaugas, ir tuo metu sugeneruoti reikiamas kompetencijas įvairiose institucijose“, – kalbėjo centro vadovas.

Pasak A.Danilevičiaus, Kaune daugiausiai dėmesio bus skiriama medicinos, farmacijos, energetikos, informacinių technologijų, medžiagotyros ir kitoms technologinėms mokslo sritims, kuriose sukurtą mokslinę produkciją bus skatinama realizuoti praktiškai, užtikrinant intensyvų bendradarbiavimą su verslu. Anot pašnekovo, lazeriai ir biotechnologijos – yra ne vienintelės didžiausią potencialą turinčios mokslo ir tyrimų sritys Lietuvoje.

„Šiandien mes turime visiškai kitą potencialą. (...) Tai yra Lietuvos energetikos institutas, tai reiškia, energetikos sektorius, atsinaujinantys energetikos šaltiniai; Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – medicina, farmacija, darnioji chemija, informacinės technologijos – tai yra tos sritys, kuriose esame kompetentingiausi ir automatiškai iš to generuosime produktus, kurie yra paklausūs“, – kalbėjo A.Danilevičius.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(9)
(0)
(4)

Komentarai (1)