„TECHNORAMA 2015“: inovacijos ir idėjos, kurių kitur nepamatysite (Foto)  (1)

Gegužės 21 d. viename moderniausių mokslo ir verslo centrų Lietuvoje – „Santakos“ slėnyje, jau 14-ąjį kartą vyks tarptautinė jaunųjų mokslininkų darbų paroda-konkursas „TECHNORAMA 2015“. Nuo 2002 metų organizuojamas renginys kasmet sulaukia daugiau nei 60 inovatyvių projektų, technologinių prototipų, kurie yra pritaikyti verslo poreikiams ir turi aiškų komercinį potencialą.

Kauno technologijos universitete (KTU) gimusi parodos „TECHNORAMA“ idėja šiemet į vieną erdvę sutelkia ne tik Lietuvos universitetus, bet ir siekia išplėsti geografines konkurso ribas iki Lenkijos, Baltijos šalių aukštųjų mokyklų. „Pagrindinis „TECHNORAMA 2015“ tikslas – parodyti visuomenei, verslui ir investuotojams jaunųjų mokslininkų, tyrėjų potencialą, pristatyti naujausias idėjas, kurios kartu su verslo pagalba jau labai greitai gali tapti realiais produktais“, – renginio idėją pristatė KTU mokslo prorektorė Asta Pundzienė, džiaugdamasi, kad vienu pagrindinių „TECHNORAMA 2015“ partnerių šiemet tapo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). „Aktyvus dalyvavimas organizuojant tokius renginius, kuriuose jaunieji mokslininkai pristato savo inovatyvias idėjas ir ieško partnerių jų įgyvendinimui, parodo MITA indėlį ne tik finansiškai remiant įvairius projektus ir renginius, bet ir sėkmingai skatinant Lietuvos inovacijų ekosistemą“, – pabrėžė KTU mokslo prorektorė. Gegužės 21 dieną KTU „Santakos“ slėnyje vyks ir didelio pasisekimo pernai sulaukęs renginys „Nuotykių diena su KTU“. Kasmet parodoje apsilanko apie 2000 lankytojų – ne tik verslo, investuotojų atstovų, kauniečių ir miesto svečių, bet ir moksleivių iš visos Lietuvos.

Pagrindiniai „TECHNORAMA 2015“ renginio organizatoriai ir vykdytojai: KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra MITA, VšĮ „Versli Lietuva“, renginio mecenatas – rizikos kapitalo įmonių grupė „Practica Capital“ šių metų renginiu siekia parodyti, kad verslo įmonės ir mokslo organizacijos dirbdamos kartu gali įgyvendinti visas idėjas, kurios turi aiškią viziją, konkretų pritaikomumą ir yra aktualios kuriai nors visuomenės grupei – nuo sporto aistruolių iki inovatyvių ryšio technologijų prototipų ir t.t. Pirmą kartą renginio globėju tampantis Antanas Guoga mano, kad galimybė jauniesiems mokslininkams kurti visuomenei ir verslui reikalingus sprendimus neįkainojama. „Ateitis kuriama čia ir dabar. Kūrybiškos mintys, drąsios idėjos, užsispyrimas siekti tikslo – tuo žavi jauni žmonės. Turime šias savybes išnaudoti ir taip skatinti Lietuvos progresą. Imkim ir įgyvendinkim geriausias, aktualiausias jaunųjų mokslininkų idėjas “, – kviečia A. Guoga. Jau ne pirmus metus „TECHNORAMA“ konkursą-parodą remiančios rizikos kapitalo įmonės „Practica Capital“ partneris Anatolijus Faktorovičius pastebi, kad studentų darbai nuolatos tobulėja ir keičiasi, – „kasmet konkursui pateikiamos vis labiau visuomenės poreikius atitinkančios idėjos, o jaunieji mokslininkai siekia dar gilesnio kontakto su verslo įmonėmis, kad galėtų kurti produktus, kurie ateityje galėtų būti realiai pritaikomi, – džiaugėsi A. Faktorovičius. Komisijos, kurią sudaro mokslo ir verslo atstovai, atrinkti pažangiausi jaunųjų mokslininkų projektai bus apdovanojami piniginiais prizais (prizinis fondas – 5000 eurų), o verslo įmonės skirs specialius prizus juos labiausiai dominantiems projektams bei atsirinks tuos, į kurių įgyvendinimą investuos ateityje.

Visi idėjų autoriai, pristatantys savo darbus parodoje, turės galimybę dalyvauti sutrumpintoje mentorystės programoje Jaunojo verslo vystymo centre – KTU „Startup Space“. Čia bus mokoma ne tik kaip geriausiai reprezentuoti save, savo darbus ir veiklas, bet ir kaip susirasti investuotojų, pateikti savo projektus plačiajai visuomenei. Parodos metu lankytojams savo kelią iki pasaulinės sėkmės pristatys žinomiausi Lietuvos startuoliai (drabužių mainų projektas „VINTED“ ir pan.), o vienas aktyviausių investuotojų Pabaltijo regiono šalyse – rizikos kapitalo įmonė „Practica Capital“ – atskleis, ko reikia, kad investuotojas atkreiptų dėmesį ir norėtų investuoti į jauno mokslininko idėją.

Tą pačią dieną KTU „Santakos“ slėnyje vyks jau antrus metus rengiama „Nuotykių diena su KTU“, todėl parodos erdvėse netrūks aktyvių laisvalaikio pramogų, vyks orientacinės moksleivių varžybos, koncertai, parodos lankytojai galės išbandyti interaktyvias pramogas – bus galima pakilti į orą su katapulta, susipažįstant su gravitacijos dėsniu, padaryti gigantiškus muilo burbulus, tyrinėjant cheminius junginius ir pan. Daugiau informacijos apie „TECHNORAMA 2015“ galima rasti technorama.ktu.lt.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(10)
(1)
(9)

Komentarai (1)

Visi šio ciklo įrašai