Istorinėse elektromobilių lenktynėse dalyvaus ir KTU universitetas  (0)

Kauno technologijos universitetas (KTU) gegužės 8 d. dalyvaus pirmose elektra varomų automobilių lenktynėse Lietuvoje. Šiose varžytuvėse KTU komanda ne tik bus įrašyta į elektromobilių lenktynių istoriją, bet ir praktiškai pademonstruos KTU informatikų sukurto technologinio išradimo - elektroninės įkrovimo kolonėlės – panaudojimo galimybes.


Praėjusių metų rudenį KTU tapo pirmąją aukštąja mokykla, kurioje buvo įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė, o šių metų pavasarį Universitetas įsirašys į elektromobilių istorines varžybas, kuriose dalyvaus Informatikos fakulteto komanda „KTU informatikai“.

„KTU – ne tik pirmųjų elektra varomų automobilių lenktynių Lietuvoje dalyvis, bet ir vienintelis Lietuvos universitetų deleguotas ekipažas, kuris rungsis net su pačiais elektromobilių kūrėjais. Lenktynės vyks nuo Vilniaus iki Palangos, tačiau įdomiausios strateginės varžybos prasidės nuo Kauno, konkrečiau – KTU“ – teigė KTU IF lektorius Ir KTU ekipažo narys Kęstutis Valinčius.

Kaunas yra paskutinė stotelė, kurioje elektromobilių vairuotojai galės papildyti baterijas stacionariose įkrovimo stotelėse. Viena iš tokių stotelių yra KTU studentų miestelyje, kuriame Universiteto ekipažo penktadienį lauks studentų palaikymas ir kava iš „Fresh spot“.

Komanda „KTU informatikai“ naudos informatikos studentų sukurtą technologinį išradimą – elektroninę įkrovimo kolonėlę. Jaunųjų KTU išradėjų sukurta įkrovimo kolonėlė bus pristatyta dar kartą mokslo festivalyje „Technorama“, kuris vyks gegužės 21 d.

Tai bus pirmosios tokios lenktynės ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse, o dalyvavę ekipažai visiems laikams įeis į elektra varomų automobilių sporto istoriją, kaip pirmųjų Lietuvoje, o kartu ir Baltijos šalyse, lenktynių elektromobiliais nugalėtojai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(11)
(2)
(9)

Komentarai (0)