Vilniuje elektromobilių vairuotojai gaus išskirtines sąlygas  (17)

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento vyriausiasis specialistas Kastytis Lubys sako, kad elektromobiliai yra labai aktuali transporto priemonė. Ypač Vilniuje. Žinių radijo laidoje „Patogumo kaina“ jis užsiminė, jog jų įkrovimo infrastruktūros plėtra netrukus itin suintensyvės.


„Elektromobiliai yra ateities transportas ir Vilniuje, kaip sostinėje, tai yra labai aktuali transporto priemonė, kuri pagerintų ir ekonominius parametrus, ir taršą sumažintų. Šiuo metu laukiame elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros koncepcijos iš Susisiekimo ministerijos“, – sakė K.Lubys.

Vilniaus savivaldybės atstovas žadėjo, jog elektromobilių vairuotojai gaus ir išskirtines sąlygas.

„Mes Vilniuje turime 6000 parkavimo vietų ir iki 10 proc. nemokamų vietų skirtume elektromobiliams. Tai tikrai prabanga, kai žinai, jog gali atvažiuoti į senamiestį ar naujamiestį ir turi garantuotą parkavimo vietą“, – teigė K.Lubys.

Jo teigimu, elektromobilių krovos taškai turėtų būti įrengti kompleksinėse automobilių parkavimosi aikštelėse. Krovimo taškus turėtų įrengti privatus verslas.

„Šiandien tokių krovos taškų Vilniuje jau yra 10, ir viena greitojo įkrovimo, bet kitų metų pavasarį jų turėtų būti apie 22-25“, – sakė K.Lubys.

Aut. teisės: Žinių Radijas
(4)
(0)
(4)

Komentarai (17)