„Lenovo“ pristatė „Miix 2“ hibridinius planšetinius kompiuterius (Video)  (0)

Kinų kompanijos „Lenovo“ inžinieriai 2014 metus pasitiko nemažindami kūrybinio darbo apsukų ir savo produkcijos gerbėjus nustebino iš karto keliomis naujovėmis. Viena iš jų – planšetinis kompiuteris „Miix 2“, galintis dirbti ir įprastinio, ir planšetinio kompiuterio režimais.

Turbūt šis kompiuteris iš karto primins taip pat šiais metais pristatytą transformerį „Yoga 2“, apie kurį rašėme šioje naujienoje. Tačiau nors abu kompiuteriai priklauso transformerių klasei, tuo pačiu jie yra visiškai skirtingos koncepcijos. Jei „Yoga 2“ pirmiausia yra nešiojamas kompiuteris, kurį galima panaudoti ir planšetiniu režimu, tai „Miix 2“ – visiškai atvirkščiai. Jis pirmiausia yra planšetinis kompiuteris, kurį prireikus galima naudoti kaip nešiojamą.

Esminis skirtumas tarp šių planšečių – ne tiek techninėse charakteristikose, kurios be abejo, skiriasi, tačiau pačioje transformacijos realizacijoje. Jei „Yoga 2“ transformeriai turi neatjungiamą klaviatūrą nuo ekrano, tačiau juos galima lankstyti bet kokiu kampu, tai „Miix 2“ ekranas prie klaviatūros pado bus prijungiamas arba atjungiamas pagal vartotojo pageidavimą, o fiksacijai naudojami magnetiniai kontaktai. Tačiau šis sprendimas neleis keisti ekrano kampo atžvilgiu klaviatūros pado.

Kuris iš transformacijos variantų patogesnis – tai palikta spręsti patiems pirkėjams.

Kalbant apie technines charakteristikas, reiktų paminėti, jog hibridinis kompiuteris „Lenovo Miix 2“ turės porą skirtingų dydžių: pirmasis variantas turės 10,1“, o antrasis 11,6“ colio įstrižainės ekraną. Tiesa, abiejų versijų ekranai vaizdą galės atvaizduoti ta pačia 1920 x 1200 px raiška.

Be to, tarp šių skirtingo dydžio „Miix 2“ versijų bus ir daugiau skirtumų. Mažesnioji „Miix 2“ planšetė naudos „Intel Bay Trail“ tipo procesorių, o tuo tarpu didesnioji „Miix 2“ planšetė - galingesnį „Intel Core i5“. Mažesnysis transformeris rinkoje pasirodys tik su 2GB darbine atmintimi, tuo tarpu 11,6 colio modelis sugebės palaikyti net iki 8GB operatyviosios atminties.

Įdomu tai, kad „Miix 2“ planšetinio kompiuterio didesnioji versija bus įkraunama naudojant USB 3.0 jungtį. Tai gana neįprastas sprendimas, mat dauguma planšetinių kompiuterių įkrovimui naudoja micro USB jungtį. Taip pat abiejų dydžių planšetiniai kompiuteriai naudos ir HDMI išėjimą, kurio pagalba transformerius galėsime prijungti prie didesnio ekrano ar televizoriaus ir mėgautis dar didesnės raiškos vaizdu.

Kaip ir dauguma planšečių, taip ir „Miix 2“ turės priekinę ir užpakalinę vaizdo kameras (2 ir 5 Mpx atitinkamai), microSD, USB jungtis, garsiakalbius ir pasirinktinai – 3G modemus. Vidinės baterijos talpos turėtų pakakti 8 valandų nepertraukiamam darbui.

Į abiejų planšetinio kompiuterio modelių „Miix 2“ komplektaciją įeis ir jau minėtas klaviatūros padas. Planuojama, jog rinkoje šie transformeriai pasirodys jau kovo mėnesį.

Kalbant apie planšetinių kompiuterių kainas, mažesnį ekraną turintis transformeris kainuos nuo $499. Atitinkamai už didesnį ir galingesnį prietaisą teks sumokėti $799 be mokesčių.

Priminsime, jog kompanijos produkcija prekiauja ir Lietuvos prekybininkai - galite peržvelgti „Lenovo“ planšetinių kompiuterių asortimentą bei lietuviškas kainas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(4)
(0)
(1)

Komentarai (0)