Įdomūs faktai: ko galbūt nežinojote apie krepšinį  (6)

Lietuvoje gyvena 3 milijonai krepšinio ekspertų, tačiau ar tikrai viską žinome apie šį, antrąja Lietuvos religija vadinamą, žaidimą?

Faktas nr. 1

Krepšinio kamuolys pirmiausiai buvo rudas, tačiau atlikus rinkos ir mokslinius tyrimus buvo prieita išvados, kad oranžinė spalva bus geriau pastebima tiek žiūrovų, tiek ir žaidėjų.

Faktas nr. 2

Pirmųjų oficialių krepšinio varžybų metu aikštė buvo dvigubai mažesnė nei dabartinė, o rungtynių metu tebuvo surinktas vienas taškas.

Faktas nr. 3

NBA (angl. National Basketball Association) buvo įkurta 1949-aisiais, sujungus NBL (angl. National Basketball League) ir BAA (angl. Basketball Associate of America).

Faktas nr. 4

Iki pat 1929-ųjų krepšinis buvo žaidžiamas futbolo kamuoliu.

Faktas nr. 5

Michaelio Jordano, laikomo vienu geriausių krepšininkų pasaulyje, sąskaitoje net 32 292 taškai.

Faktas nr. 6

Krepšinio lanko fone seniau nebuvo medinės lentos, tačiau galiausiai ją teko pritaisyti – įsismarkavę žiūrovai pernelyg dažnai bandydavo įmesti kamuolį patys ir taip trukdydavo žaidimui.

Faktas nr. 7

1967-aisiais dėjimai (angl. slam dunk) pašokant ir užsikabinant už lanko buvo uždrausti, tačiau po devyneto metų vėl leista kamuolį mesti būtent taip.

Faktas nr. 8

Pirmasis krepšinio tinklas apačioje neturėjo skylės ir priminė krepšelį. Pelnius tašką teisėjui tekdavo ropštis kopėčiomis ir išimti kamuolį.

Faktas nr. 9

Moterų krepšinio era prasidėjo 1892-aisias, taisyklės anuomet skyrėsi gana ženkliai.

Faktas nr. 10

Olimpine sporto šaka krepšinis tapo 1936-aisiais. Tais metais Olimpiada vyko Berlyne, Vokietijoje.

Aut. teisės: laikas.lt
laikas.lt

(71)
(14)
(57)

Komentarai (6)