Smėlio vagystės – kova už išlikimą? (8)
Singapūras kaltinamas pradėjęs „Smėlio karą“ prieš kaimynines salas – esą ši nedidelė valstybė perka iš kontrabandininkų smėlį, kurį jie naktimis kasa nuo kaimyninių salų pakrančių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kol smėlio kontrabandininkai, korumpuoti politikai ir žemvaldžiai pelnosi iš šios nelegalios prekybos smėliu, gamtai daroma neatstatoma žala.
„Visa jūros ekosistema šiose vietovėse, kur vyksta nelegalus smėlio kasimas, yra žlugdoma. Tropinės žuvys, barjerų rifai žūna, kyla pavojus jūros bioįvairovei“, – teigė N.Hidayatis. Jis pridūrė, jog šiuo metu mažosios salos apsaugo didesniąsias nuo audrų ir cunamių.
Buvęs Malaizijos premjeras Mahathiras Mohamedas teigia, kad kasdien sieną su Singapūru kerta apie 700 sunkvežimių su smėliu. Anot jo, už viso to stovi korumpuoti politikai. „Šitie žmonės pardavinėja Malaiziją. Kasa, nuolat kasa Malaiziją ir atiduoda ją kitiems žmonėms“, – piktinosi M.Mohamedas.
Iš Indonezijos kasmet nelegaliai išvežama per 300 mln. kubinių metrų smėlio. „Žinoma, mums tai yra didelė problema. Mes dedame visas pastangas, kad apsaugotume savo aplinką. Nelegalus smėlio kasimas kelia grėsmę mūsų saloms ir mes tuo esame rimtai susirūpinę“, – sakė Indonezijos eksporto vadovas Syahrulas Sampurnajaya.