Honkongo užterštumo lygis – rekordiškai didelis  (12)

Oro užterštumo lygis Honkonge pasiekė rekordą, priversdamas vyriausybę paskelbti perspėjimus žmonėms vengti būti lauke, praneša BBC.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Aplinkos apsaugos departamentas teigė, kad oro užterštumo indekso (OUI) rodikliai, palyginti su leistina norma, kuriai esant žmonės gali būti lauke, yra daugiau kaip dvigubi.

Kai kurios mokyklos saugodami vaikų sveikatą uždraudė jiems žaisti lauke.

Honkongo aplinkos apsaugos agentūros atstovas teigė, kad OUI lygis, kuris skaičiuojamas pagal teršalų kiekį ore, įskaitant ir sieros dioksidą bei šviną, yra rekordiškai didelis.

Žmonėms, kurie serga širdies ir kvėpavimo takų ligomis, rekomenduojama likti namuose, kai OUI yra didesnis nei 100. Apskritai žmonėms likti namuose rekomenduodama, kai OUI viršija 200. Pirmadienį Honkonge OUI siekė 453.

Vyriausybės pareigūnai perspėja žmones vengti per ilgai būti teritorijose, kuriose judrus eismas, taip pat vengti aktyvios veiklos lauke.

Tokia nepavydėtina situacija susidarė dėl labai intensyvaus automobilių eismo bei nepalankių orų sąlygų - vėjai atneša dūmų paklodes iš tūkstančių Kinijos pasienio gamyklų. Baiminamasi, jog tai dar ne blogiausia padėtis - Kinijoje siaučianti smėlio audra artėja link Honkongo - kartu su smogu ji galutinai miestą paskandintų kietųjų dalelių migloje.

Aut. teisės: 15min.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai (12)

Susijusios žymos: