Užkariauti Mėnulį galėtų padėti specialūs robotai  ()

Pirmiesiems Mėnulio gyventojams – o tokie ten turėtų nukeliauti dar šį dešimtmetį – reikės nudirbti daugybę sunkių fizinių darbų: pastatyti gyvenamąsias patalpas, įrengti Saulės jėgaines, nutiesti kabelius, pastatyti vandens ledo kasimo įrenginius. Aišku, jie to nedarys plikomis (ar skafandrais padengtomis) rankomis – greičiausiai į pagalbą ateis robotai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jų, žinoma, būna visokiausių – bet kokius geriausia gabentis į Mėnulį? Grupė mokslininkų vysto projektą, kuris turėtų pateikti patrauklų atsakymą: modulinius robotus.

Projekto idėja konceptualiai labai paprasta: sukurti robotinius komponentus, kuriuos galima būtų jungti tarpusavyje ir suformuoti robotą su savybėmis, reikalingomis konkrečiai užduočiai atlikti.

Pernai pradėtas projektas įkvėptas kirminų: jų judesiai gali priminti tiek kojų, tiek straublių, stuburų, pirštų ar uodegų judesius. Tad sujungus keletą „kirminų“, galima būtų sukurti įvairių galimybių robotų.

Prototipinis robotas susideda iš „paletės“ – centrinio komponento, prie kurio galima jungti vieną ar kelis „kirminus“, kurie veikia kaip kojos, manipuliatoriai ar jungtys tarp skirtingų palečių.

Ant kirminų galima užmauti įvairius „batus“, kuriuose yra reikalingi prietaisai – pavyzdžiui jutikliai, įrankiai ar navigacijos priemonės. Nors kiekvienas „kirminas“ juda nepriklausomai, programinė įranga gali koordinuoti jų veiksmus ir suteikti robotui norimų gebėjimų.

Kaip keletą pavyzdžių kūrėjai nurodo didelius robotus, kurie leistų gabenti sunkius krovinius įkalnėn – bei voro formos robotą, kuris galėtų tyrinėti kraterių dugnus. Vienodi robotų komponentai leistų minimizuoti reikalingą atsarginių dalių ir apskritai komponentų kiekį, mat į Mėnulį užtektų nugabenti palečių, kirminų ir batų rinkinį, o reikalingus robotus vietoje pasigamintų patys astronautai.

 

Projekto rezultatai ir prototipai pristatyti konferencijoje „IEEE Aerokosmoso“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
(3)
(0)
(3)

Komentarai ()