„Sudraskė į gabalus.“ Epinis išpuolis. Orka prieš didįjį baltąjį ryklį (Video)  ()

Užfiksavo akimirką, kai 60-metė močiutė orka sumedžioja ir pribaigia didįjį baltąjį ryklį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Epinis išpuolis. Prie Pietų Afrikos krantų įvyko mirtinas išpuolis prieš nieko neįtariančią auką. 60-metė močiutė orka Sofija sumedžiojo ir pribaigė didįjį baltąjį ryklį. Milžiniškas grobuonis sudraskė ryklį į gabalus.

Dviejų siaubūnų kova sukėlė didžiulius purslus vandenyje. Apsvaigęs ryklys bandė gelbėtis, tačiau plėšri orka atakavo ryklį dar kelis kartus.

Mokslininkai mano, kad tai pirmas kartas, kai buvo nufilmuota viena orka, žudanti didįjį baltąjį ryklį.

„Orkos yra labai protingi gyvūnai. Jie labai galingi ir kai kuriais atvejais tikriausiai net galingesni už didįjį baltąjį ryklį. Manau, kad tai, ką matome, tikriausiai yra anomalija. Nemanau, kad taip dažnai nutinka. Dažnai manome, kad didieji baltieji rykliai yra didžiausi plėšrūnai vandenyne, kai iš tikrųjų tai yra orkos“, – sakė jis „ABC News“.

Orkos gali užaugti iki 6–8 metrų ilgio ir sverti iki 6 tonų.

 

Paprastai orkos išpuoliuose dalyvauja ne po vieną, o būriuose. Tačiau nepaisant daktaro Lowe'o teiginių, kad tokie išpuoliai kaip Sofijos retai įvyksta, mokslininkai teigia, kad klimato kaita gali turėti įtakos gyvūnams ir paskatinti juos pritaikyti savo medžioklės stilių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(0)
(24)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()