Lietuvos mokslas ir verslas tai padarė! Išskirtinei „TeltoHeart“ apyrankei atsiveria pasaulinės rinkos  (1)

„Teltonikos“ gaminamos išmanios medicininės paskirties apyrankės „TeltoHeart“ sistemai suteiktas medicininio prietaiso sertifikatas CE MDR (Class IIa). Šis ženklinimas patvirtina, kad produktas atitinka išsamius medicininiams prietaisams taikomus kokybės standartus, o sertifikatas šiam inovatyviam gaminiui atveria naujas rinkas visame pasaulyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tai yra svarbus įvertinimas, kurio siekėme nuo pat šio projekto pradžios 2020 metais. CE MDR sertifikatas įrodo, kad „TeltoHeart“ yra saugus ir patikimas gaminys, teikiantis teisingus medicininius duomenis. Tai leidžia mūsų klientams – medicinos įstaigoms – ir jų pacientams naudotis šiuo prietaisu, analizuoti duomenis ir nustatyti diagnozes. Be to, nuo šiol galėsime prekiauti „TeltoHeart“ apyranke Europos Sąjungoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių“, – teigia bendrovės „Teltonika Telemedic“ vadovas Martynas Osauskas. 

„TeltoHeart“ apyrankė skirta padėti širdies ritmo sutrikimų turintiems žmonėms. Ji gali automatiškai užfiksuoti ne tik prieširdžių virpėjimą, bet ir kitokias aritmijas, pavyzdžiui, kai pulsas staiga nukrenta ar pakyla daugiau nei įprasta. Apyrankei aptikus aritmiją ar pacientui pasijutus prastai, sulėtėjus ar padažnėjus pulsui, ją dėvinčiam asmeniui yra rekomenduojama naudojantis „TeltoHeart“ atlikti 6 derivacijų elektrokardiogramą, kuria remiantis gydytojas gali nustatyti diagnozes bei paskirti reikiamą gydymą.

Šiame produkte naudojama sistema sukuria naują dėvimų prietaisų diagnostikos visumą. Inovatyvaus gaminio kūrėjų teigimu, žiniomis, tai yra pirmasis pasaulyje ant riešo dėvimas prietaisas, derinantis fotopletizmografija (PPG) pagrįstą ilgalaikę stebėseną su integruota 6 derivacijų elektrokardiograma. Šio medicininės paskirties prietaiso sistema veiksmingai nustato prieširdžių virpėjimą, nepaisant dažnai pasitaikančių pavienių ar daugybinių priešlaikinių susitraukimų arba kitų mažiau pavojingų tipų aritmijų. Pagal technines galimybes ir atliekamas funkcijas, tai yra išskirtinis ir, tikėtina, rinkoje atitikmenų neturintis įrenginys.

„Prietaisų realiomis sąlygomis registruojamų fiziologinių signalų kokybė yra kur kas prastesnė nei klinikoje registruojamų biosignalų. Todėl vienas iš pagrindinių iššūkių kuriant dėvimas sveikatos stebėjimo sistemas yra pažangių signalų apdorojimo sprendimų užtikrinimas, kurie atskirtų naudingą informaciją nuo „triukšmo“, t. y. judesio artefaktų ir kitų, mažiau pavojingų širdies ritmo sutrikimų. Mūsų komanda specializuojasi spręsdama panašius iššūkius ir nuolat tobulina sukurtus sprendimus“, – teigia Vaidotas Marozas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Biomedicininės inžinerijos instituto direktorius.

 

„TeltoHeart“ yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys, kaip verslas gali įgyvendinti mokslo sukurtas inovacijas gerinant medicinos paslaugas ir patogumą visiems vartotojams. Šio prietaiso algoritmo prototipą sukūrė KTU mokslininkai, prie sistemos tobulinimo prisidėjo Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų specialistai. „Teltonika“ pritaikė mokslo sukurtas naujoves telemedicinos rinkos poreikiams ir sukūrė „TeltoHeart“ išmaniąją apyrankę su ekosistema, skirtą tiek pacientams, tiek gydytojams.

 

„TeltoHeart“ yra vienas naujausių ir moderniausių telemedicinos gaminių, sukurtas patenkinti sparčiai augančią sertifikuotų dėvimų medicinos prietaisų paklausą. Pažymėtina, kad Europos širdies ritmo asociacija (EHRA) 2022 m. paskelbė oficialią rekomendaciją pacientams, kuriems širdies aritmijų simptomai pasireiškia rečiau nei kartą per savaitę, vietoj Holterio monitoravimo stebėsenai naudoti kitus sertifikuotus dėvimuosius prietaisus, kurie gali atlikti bent vieno taško elektrokardiogramą ir/arba aptikti aritmijas, naudojant PPG technologiją.

„TeltoHeart“ suderina nuolatinį širdies darbo stebėjimą fotopletizmografijos metodu, patentuotą prieširdžių virpėjimo aptikimo algoritmą, 6 derivacijų elektrokardiogramą ir dizainą, pritaikytą kasdieniam ir nuolatiniam naudojimui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(13)
(0)
(13)

Komentarai (1)