„Tik 0,54 sekundės.“ Kažkas nutiko prie Saulės. Unikalūs kadrai (Foto, Video) ()
Astrofotografas Miguelis Claro vos per kelias sekundes sugebėjo užfiksuoti įspūdingą orbitinės stoties judėjimo vaizdą mūsų žvaigždės fone.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Miguelis Claro užsiima astronominių objektų fotografavimu ir dažnai fotografuoja Saulę. Naujoje jo nuotraukoje matyti ne tik aktyvi mūsų žvaigždė, bet ir Tarptautinė kosminė stotis (TKS), skrendanti Saulės fone, rašo „Space“.
Naujame astrofotografo Miguelio Claro vaizde matyti TKS siluetas, judantis Saulės fone. Orbitinė stotis tuo metu buvo 441,5 km atstumu nuo Žemės ir judėjo 7,31 km/s greičiu.
Nuotrauka daryta šiaurinėje Portugalijoje, o bendra stoties judėjimo prieš Saulę trukmė siekė tik 0,54 sekundės. Nuotrauka sukurta iš 200 kadrų, nufotografuotų maždaug per 2 sekundes.
Astrophotographer Miguel Claro captured a stunning time-lapse photo of the @Space_Station transiting the sun on June 2, 2024, from Figueira da Foz, Portugal.
— Erika (@ExploreCosmos_) July 1, 2024
Using a fast video camera, he recorded 200 images over two seconds, showing the ISS crossing the sun's disk, which was… pic.twitter.com/rVP8Ifw3am
Claro teigimu, TKS judėjimą Saulės fone užfiksuoti buvo labai sunku, tačiau šią retą akimirką jam pavyko užfiksuoti greitam fotografavimui skirtos kameros pagalba. Fotografavimo dažnis buvo 109 kadrai per sekundę.
Claro apdorojo kiekvieną vaizdą atskirai ir buvo sužavėtas gauta kokybe. Pirmuosiuose vaizduose TKS buvo baltos spalvos dėl inversijos metodo, naudojamo apdorojant gilesnius Saulės chromosferos vaizdus. Tolesniuose vaizduose TKS juoda, o inversijos nesimato. Visa tai galima pamatyti specialiai sukurtame vaizdo klipe.
Galutinė nuotrauka pasirodė tokios aukštos kokybės, kad galima atskirti įvairius TKS komponentus, įskaitant saulės baterijas ir modulius. Nuotraukoje taip pat matyti plazmos srautai išorinėje Saulės atmosferoje ir didelė saulės dėmė.
TKS aplink Žemę apsisuka per 90–93 minutes. Orbitinės stoties plotis yra maždaug 109 metrai. Šioje nuotraukoje Saulė dėl fotografavimo ypatumų yra tik apie 30 kartų didesnė už TKS.