„300 teniso kamuoliukų.“ Sunkiausias skraidantis paukštis Žemėje. 4 kartus didesni už pateles (Foto, Video)  ()

Šios rūšies atstovų svoris prilygsta 300 teniso kamuoliukų svoriui, tačiau tai netrukdo jiems pakilti nuo žemės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žemėje gyvena neįtikėtinai daug gyvūnų rūšių. Vieni jų skraido, kiti plaukia, treti vaikšto sausuma. Kai kurios rūšys dėl savo neįtikėtinų savybių patenka į rekordų knygas, rašo „IFLScience“.

Pasak mokslininkų, sunkiausias skraidantis paukštis pasaulyje yra afrikinis didysis einis (kori bustard, Ardeotis kori). Šios rūšies patinų svoris svyruoja nuo 11 iki 19 kilogramų, o jų sparnų plotis gali siekti 2,75 metro.

Tai prilygsta maždaug 300 lauko teniso kamuoliukų svoriui – pagal Tarptautinės teniso federacijos (ITF) taisykles kamuoliukų masė turi būti 56,0–59,4 g.

File:Ardeotis kori flying.JPG

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Universalūs automobilio sėdynių užvalkalai, sulankstomi karučiai, palapinės, išmanieji laikrodžiai, kavos aparatai ir kt. (Video)
4325 4

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-31/2024-08-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) Universalūs automobilio priekinių sėdynių užvalkalai

2) „Drillpro“ - 18V, 2700W smūginis veržliasukis, be baterijų

3) Kavos aparatas

4) „BlitzWolf BW-HL5“ - fantastiško funkcionalumo išmanusis laikrodis

5) „OSCAL“ - sulankstomas metalinis karutis

6) Palapinių rinkiniai - skirti 2-4 asmenims

Išsamiau

Skrendantis afrikinis didysis einis (Arnstein Rønning, CC BY 3.0)

Šiai rūšiai taip pat būdingas lytinis dimorfizmas – tai yra patelės sveria dvigubai ar net keturis kartus mažiau nei patinai.

 

Gineso rekordų knygoje teigiama, kad didžiausias patvirtintas egzempliorius svėrė 18,14 kg – paukštis buvo nušautas Pietų Afrikoje dar 1936 m.

Afrikiniai didieji einiai savaime paplitę Afrikos pietvakariuose ir rytuose, 700–2000 m aukštumose. Mėgsta gyventi savanose, krūmynuose, atvirose pievose, ar kviečių pasėlių laukuose. Taip pat kartais pasitaiko dykumose.

Šios rūšies atstovų mityba yra labai įvairi. Paukščiai minta vabzdžiais, ropliais ir mažais graužikais, taip pat sėklomis, uogomis ir šaknimis. Deja, šiandien afrikiniams einiams gresia išnykimas.

 

Antrasis svorio rekordininkas tarp skraidančių paukščių yra kita einių rūšis – didysis einis, dar žinomas kaip tikrasis einis (Otis tarda). Šios rūšies atstovų svoris svyruoja nuo 6 iki 18 kg.

Skirtingai nuo afrikinio didžiojo einio, kuris nemigruoja, o juda tik lokaliai, dideiji einiai sugeba nukeliauti gana didelius atstumus – apie 4000 kilometrų tarp veisimosi vietų Mongolijoje ir žiemaviečių Kinijoje.

Beje, sunkiausias neskraidantis paukštis yra paprastojo stručio Pietų Afrikos porūšis (Struthio Camelus australis), kurio svoris siekia 156 kilogramus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(1)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()