Ar „Hobitai“ tikrai egzistavo? Naujausi tyrimai stebina  ()

Ūgis buvo vos 1 metras.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Indonezijos Floreso saloje buvo aptikti mažiausios užfiksuotos senovės žmonių rūšies atstovo palaikai, kurių ūgis buvo vos 1 metras, praneša britų svetainė „The Guardian“.

Suakmenėjęs rankos kaulas priklausė mažam suaugusiam žmogui, kuris klajojo saloje prieš 700 000 metų. Teigiama, kad Florese taip pat gyveno pigmėjai drambliai, Komodo drakonai ir milžiniškos triušio dydžio žiurkės. Manoma, kad kaulas kilęs iš labai ankstyvo Homo floresiensis žmogaus rūšies individo.

Naujausia fosilija rodo, kad šios rūšies kūno dydis smarkiai sumažėjo, reaguodama į atšiaurias sąlygas saloje.

[EU+Kuponai] Portabilūs ekranai, baterijos el. dviračiams, stovai projektoriams, žibintuvėliai, nuostabūs siurbliai ir SUP irklentės
3702 4

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-08-31/2024-10-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „FunWater SUPFR17B“ - pripučiama SUP irklentė

2) „HANIWINNER HA177-06“ - baterija el. dviračiams

3) „BlitzWolf BW-VF4“ - stovas vaizdo projektoriams

4) „Convoy C8+“ (SST40) žibintuvėlis

5) „Proscenic F10 Pro“ - grindis plaunantis belaidis siurblys

6) „BlitzWolf PCM3-AIR“ - portabilus 14 colių 1080P ekranas

Išsamiau

„Salų nykštukiškumas anksčiau buvo gerai žinomas dėl suakmenėjusių megafaunos liekanų Viduržemio jūros ir Indonezijos salose, kurios buvo miniatiūrinės jų žemyninių protėvių versijos“, – sakė dr. Gertas van den Berghas, paleontologas ir tyrimo bendraautoris iš Volongongo universiteto Australijoje, kurį cituoja „The Guardian“.

Nuo tada, kai buvo aptiktos pirmosios „Hobitų“ fosilijos, datuojamos prieš 60 000 metų, evoliucinė miniatiūrinių žmonių kilmė buvo įnirtingų tyrėjų diskusijų objektas. Kai kurie ekspertai suabejojo, ar Homo floresiensis buvo unikali rūšis, ar tiesiog šiuolaikinių žmonių gentis, kenčianti nuo įgimtos nykštukinės ligos. Kiti teigė, kad jie buvo susiję su primityvesnėmis, į beždžiones panašiomis rūšimis, praneša britų žiniasklaida.

 

Manoma, kad nykštukiškumas salose atsiranda dėl to, kad mažesnis kūno dydis gali padėti išgyventi periodinį maisto trūkumą tose vietose, o būti dideliam yra mažesnis privalumas, kai nėra didelių mėsėdžių žinduolių, su kuriais būtų galima kovoti.

Tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale „Nature Communications“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(1)
(10)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()