Nepraleiskite. Danguje – įspūdingas reginys  ()

Kita pilnatis nakties dangų nušvies rugpjūčio 19 d., pirmadienį. Tačiau tai bus ne paprasta pilnatis, o Mėlynoji superpilnatis, rašo Space.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Skamba gana šauniai, bet ką tiksliai tai reiškia? Apžvelkime, kas yra „supermėnulis“ ir „Mėlynasis Mėnulis“ (ir, žinoma, kas yra Mėlynasis supermėnulis).

Nepaisant šio reiškinio pavadinimo, Mėlynoji pilnatis iš tikrųjų nešvyti mėlynai. Pavadinimas kilęs iš angliško posakio „once in a blue moon“, kuris reiškia retai pasitaikantį įvykį ar reiškinį.

[Vokietija!] Portabilus automobilio įlenkimų šalinimo įrenginys kiekvienam! Nustebsite pamatę, ką jis išdarinėja (Video)
11125 10

Labai gera kaina!

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Kalbant techniniais astronomijos terminais, Mėlynoji pilnatis būna tada, kai per tą patį metų laiką įvyksta keturios pilnatys – o ne trys, kaip įprasta. Taip pat Mėlynąja pilnatimi vadinama antroji Mėnulio pilnatis, vykstanti per tą patį kalendorinį mėnesį.

O supermėnulis būna tada, kai Mėnulis labiausiai priartėja prie Žemės, o jo fazė sutampa su jaunaties arba pilnaties faze. Jei abu veiksniai įvyksta vienu metu, tai vadinama „Mėlynąja superpilnatimi“ arba „Mėlynuoju supermėnuliu“.

 

Space.com teigimu, rugpjūčio mėn. supermėnulis bus pirmasis iš keturių šių metų supermėnulių, kiti bus rugsėjo 17 d., spalio 17 d. ir lapkričio 15 d.

Parengta pagal „Science Alert“, Space.com ir kitus šaltinius

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(15)
(0)
(15)

Komentarai ()