„SpaceX“ sunaikins TKS. Data aiški (Foto) ()
Tarptautinė kosminė stotis (TKS) nebegali veikti kaip anksčiau, nes jai jau daugiau nei 25 metai. Taigi po kelerių metų ji bus deorbituota ir sunaikinta.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
TKS buvo orbitoje daugiau nei 25 metus, o per visą tą laiką joje pabuvojo daugiau nei 270 astronautų iš įvairių šalių. Tačiau daugelis jos komponentų jau neveikia taip, kaip turėtų, o tai kelia grėsmę astronautų saugumui.
Todėl planuojama, kad 2031 metų sausį specialus Elono Musko kompanijos „SpaceX“ sukurtas erdvėlaivis TKS nuleis iš orbitos į Žemės atmosferą. Stotis turėtų sudegti, tačiau dalis jos nuolaužų gali nukristi į Ramųjį vandenyną. Kompanija „SpaceX“ kartu su NASA parodė, kaip atrodys būsimasis kosminis vilkikas, būtinas sunaikinti TKS, rašo „Universe Today“.
„SpaceX“ ketina naudoti modifikuotą „Dragon“ erdvėlaivį, kad nuleistų TKS iš orbitos. Jame vietoje bagažo skyriaus bus aptarnavimo modulis, kaip įprastame „Crew Dragon“ erdvėlaivyje, galės gabenti 6 kartus daugiau degalų ir bus 4 kartus galingesnis. Taip pat naujasis laivas bus didesnio dydžio ir turės papildomų sulankstomų saulės baterijų.
With 6x more propellant and 4x the power of today’s Dragon spacecraft, SpaceX was selected to design and develop the U.S. Deorbit Vehicle for a precise, controlled deorbit of the @Space_Station https://t.co/GgtuplTwqQ pic.twitter.com/E23sS7CE4U
— SpaceX (@SpaceX) July 17, 2024
|
Šis erdvėlaivis turės daugiau variklių nei standartinis „Crew Dragon“, kuriame yra 18 variklių ir kartu jie sukuria 7200 N trauką. Kosminis vilkikas turės 72 variklius, kurie leis sukurti 30 000 N trauką. Tikėtina, kad šis laivas TKS bus prijungtas prie japoniško „Kibo“ modulio.
Birželio pabaigoje NASA pasirinko „SpaceX“ kaip pagrindinį rangovą sukurti erdvėlaivį, skirtą sunaikinti TKS. Šio projekto kaina buvo įvertinta 843 milijonais dolerių. Tikimasi, kad ir erdvėlaivis, ir TKS turėtų sudegti Žemės atmosferoje, o jei liks nesudegusių dalių, jos nukristų į Ramiojo vandenyno vandenis, pietinėje jo dalyje.