Geriausia arbata cholesterolio kiekiui mažinti. Mitybos specialistai vieningi  ()

Mitybos specialistai atskleidė, kokia arbata geriausiai padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje.



© Alessandro Martini (CC0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Green_tea_3_appearances.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai rašo eatingwell.com.

Be abejo, daugelis žmonių yra girdėję, kad skaidulinių medžiagų kiekio didinimas ir sočiųjų riebalų bei cukraus kiekio mažinimas gali teigiamai paveikti cholesterolio kiekį kraujyje. Tačiau tik nedaugelis žino apie arbatos naudą šiuo atžvilgiu.

„Tradicinėje arbatoje yra antioksidantų ir sveikatai naudingų medžiagų, pavyzdžiui, užkertančių kelią vėžiui ir mažinančių cholesterolio kiekį“, – sakė mitybos specialistė Lisa Andrews.

[Pasaulinė premjera!] EU+kuponai+dovanos. Ypatingai galingos graviravimo staklės, kurios tiesiog daužo konkurentus (Video, „Mecpow X4“, „Mecpow X4 Pro“)
3319 3

Pasaulinė premjera!

Specialūs kuponai

Dovanos

Galioja iki 2024-09-03

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

„Mecpow X4“ ir „Mecpow X4 Pro“ modeliai

Išsamiau

Dėl šios priežasties arbata gali būti sveikas daugumos dietų priedas.

Ekspertų teigimu, žalioji arbata gali būti viena iš naudingiausių arbatų, kai kalbama apie cholesterolio kiekio mažinimą. Kartu su kitomis arbatos rūšimis ji yra geriausias įvairių polifenolių, kuriuose yra naudingų antioksidantų, pasak atlikto tyrimo.

2023 m. atliktas nedidelis tyrimas parodė, kad antro tipo diabetu ir nefropatija (inkstų liga) sergantiems žmonėms, kurie per dieną išgerdavo po tris puodelius žaliosios arbatos, sumažėjo bendras cholesterolio kiekis.

 

Neseniai atlikta metaanalizė parodė panašius rezultatus, teigiant, kad žaliosios arbatos gėrimas gali reikšmingai padėti sumažinti tiek bendrąjį cholesterolio kiekį, tiek MTL cholesterolio (dar vadinamo „bloguoju“ cholesteroliu) kiekį.

Kartu mokslininkai sutaria, kad nors arbatos gėrimas gali būti naudingas cholesterolio kiekio mažinimui, reikia atlikti daugiau tyrimų tikslesnėms analizėms.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Edvardas Rimšelis
(9)
(0)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: