Parodė kosmose padarytą nuotrauką, kokios nufotografuoti šiandien jau būtų neįmanoma (Foto)  ()

2003 m., kai Tarptautinė kosminė stotis (TKS) buvo naudojama dar tik trejus metus, NASA astronautas Donaldas Pettitas padarė nuostabią Žemės atmosferos nuotrauką, su nesuskaičiuojamomis žvaigždėmis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau kaip neseniai astronautas atskleidė „Reddit“ įraše, tokios pačios nuotraukos „nebegalima pakartoti“ – ir ne dėl to, kad dėl visuotinio atšilimo mūsų planeta negrįžtamai pasikeitė ar kad nebeegzistuoja fotografijos technologija.

Iš tiesų taip yra dėl to, kad TKS tada skriejo aplink Žemę su nuolat į Saulę nukreiptais saulės baterijų skydais – nes tuo metu negalėjo keisti jų kampo.

„Iš esmės pati stotis buvo sekimo mechanizmas, todėl prie kosminės stoties pritvirtintas fotoaparatas fiksuodavo žvaigždes kaip taškinius objektus“, – aiškina D. Pettitas.

[Vokietija+Mažiausia kaina istorijoje!] Pasigaminkite elektros patys: 1200W, 5 menčių, S tipo mini vėjo turbinos generatoriaus komplektas
10673 3

Mažiausia kaina istorijoje

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Tačiau 2006 m. stotis pakeitė savo padėtį taip, kad viena pusė nuolat liktų nukreipta į Žemę. Padarius tą pačią nuotrauką tuo pačiu kampu, dabar būtų matomi „lanko formos takai“ – o ne taškeliai.

 

D. Pettitas dirbo šeštojoje TKS įguloje, kuri 2002 m. pabaigoje buvo išsiųsta į TKS. Per šešis mėnesius trukusią viešnagę astronautas padarė tūkstančius žvaigždžių nuotraukų ir internete pasidalijo jomis su visu pasauliu.

Nuo šių metų jis yra seniausias iš vis dar tebeaktyvių NASA astronautų ir rugsėjį kartu su dviem rusų kosmonautais kapsule „Sojuz“ turėtų trečią kartą apsilankyti stotyje. Ten nuvykęs jis planuoja pakartoti neseniai pasidalytą nuotrauką naudodamas įmantrų prietaisą.

 

 

D. Pettitas atskleidė, kad jis pasiims „užvedamą sekimo prietaisą, kuris kompensuos dabartinius kosminės stoties judesius ir vėl leis daryti ilgo laiko ekspozicijas“.

„Naudodamas dabartinės kartos skaitmeninius fotoaparatus, tikiuosi ir toliau daryti šias astrofotografines žvaigždžių nuotraukas“, – pridūrė jis.

Parengta pagal „Futurism“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(15)
(0)
(15)

Komentarai ()

Susijusios žymos: