Neplaunate bananų? Net neįsivaizduojate, kas ant jų gyvena  ()

Bananai yra vieni populiariausių vaisių, kuriuos dėl saldumo mėgsta vaikai, juos dažnai renkasi ir suaugę, kai nori greito ir sotaus užkandžio. Bananai visiems patinka ne tik dėl skonio, bet ir dėl patogaus valgymo būdo – norint nulupti nereikia peilio, o valgant nesusitepa rankos. Tik vienas klausimas – ar parsinešę kekę bananų iš parduotuvės namo, juos plaunate? Tikriausiai ne, bet pasakysime, kodėl tai būtina padaryti.



© t_watanabe (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/banana-fruit-peeled-sweet-5148267/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Receptų ir maisto naujienų portalas „The Daily Meal“ pasidalijo informacija, kodėl ne tik rekomenduoja, o primygtinai sako, kad reikia plauti bananus.

Daugelis mūsų galvoja, kad tai daryti reikia dėl pesticidų, kuriais purškiami vaisiai, o ypač toliau keliaujantys, bet iš tiesų priežastis ne ta.

„Vaisinių musių kiaušinėliai į namus dažniausiai patenka per bananus“, – sako Kornelio (JAV) universiteto vyresnioji tyrimų asistentė Jody Gangloff-Kaufman.

Laimei, sprendimas paprastas – tereikia juos nuplauti po tekančiu vandeniu vos parsinešus namo. Jei nenorite plauti, galite nuvalyti šluoste, kuri suvilgyta acto ir vandens tirpale.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! El. dviračiai, el. paspirtukai, energijos stotelės, žaidimų monitoriai ir kt. + įspūdingi prizai
5062 5

„7th Anniversary Sale“

„Lucky Draw“ žaidimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

3) „Eleglide M2 (27.5")“ el. dviratis - technologijos.lt komandos išbandytas ir rekomenduojamas

4) „KuKirin G2 Pro“ el. paspirtukas - 2024 metų modelis, 600W, off-road tipo, 58 km, 45 km/h

Išsamiau

Vaisinės muselės gali būti labai erzinantys namų kenkėjai, bet iš tikrųjų tai gana tvarkingi maži padarai bent jau moksliniu požiūriu. Be to, ką dauguma mūsų vadina vaisinėmis muselėmis, iš tikrųjų yra Drosophilidae šeimos nariai paprastai vadinami drozofilomis.

O kas dėl tų bananų? Pasirodo, muselės iš tiesų nelabai domisi vaisiais; jas traukia tai, kas yra ant vaisiaus – tai būna, pavyzdžiui, bakterijos, pelėsiai ir mielės, kurios atsiranda nokinimo metu.

Bananai pastarųjų išskiria daug, ypač jei jie rudi, minkšti ir pernokę. Skanių bręstančių bananų aromatų priviliojamos vaisinės muselės kiaušinėlius deda ant žievelės, kartais dar gerokai anksčiau nei parsineši namo. Išpakuokite parsineštus vaisius iš parduotuvės, sudėkite bananus į vaisių dubenį, o kai kiaušiniai išsirita, vaisinės muselės pradeda siausti visoje virtuvėje.

 

Museles išnaikinti sudėtinga dėl to, nes jos labai greitai dauginasi. Viena patelė per dieną gali dėti apie 100 kiaušinėlių ir tam ji gali skirti maždaug mėnesį. Matematiškai viena vaisinė musė gali virsti maždaug trimis tūkstančiais jų.

 

Vaisinių muselių išvengti galima tik plaunant vaisius, ypač bananus ir obuolius, iškart išmetant suvytusius vaisius ir daržoves. O jei atsirado, galima bandyti į stiklainį įdėti keletą pernokusių vaisių gabalėlių, stiklainį uždaryti plėvele su keletu skylučių ir kai indas bus pilnas muselių – jį išmesti.

Tiesa, jei museles labai traukia pūvantys vaisiai, jas gali atbaidyti tam tikri kvapai. Drozofilos nemėgsta baziliko, citrinžolės kvapų, levandų aliejaus, pipirmėčių ir gvazdikėlių.

Parengta pagal „The Daily Meal“ inf.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(9)
(2)
(7)

Komentarai ()