Puola žmones ir tai ne ryklys. Kažkas vyksta prie Japonijos krantų  ()

Ramiuose vandenyse prie Fukujaus prefektūros (Japonija) krantų kažkas nuolatos tyko. Ir tai ne ryklys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ekspertai mano, kad dėl daugybės išpuolių prieš žmones šioje vietovėje, dėl kurių vien šiais metais buvo sužeista 18 žmonių, kaltas vienas Indijos vandenyno delfinas.

Indijos vandenyno delfinas (Tursiops aduncus) – tai didelė delfinų rūšis, pasižyminti ilgu, plonu snapu ir aukštu nugariniu peleku. Patinai užauga iki maždaug 2,7 m ir sveria ne daugiau kaip 230 kg. Jų paplitimo arealas gana platus – nuo Australijos vandenynų iki Persijos įlankos ir Raudonosios jūros.

Šie delfinai neretai aptinkami Fukujaus prefektūros paplūdimiuose, esančiuose Honšiu salos Japonijos jūros pakrantėje. Ir nors delfinų iš karto nelaikome grėsme žmonėms, pastaraisiais metais jų sukeltos traumos čia vis dažniau pasitaiko, rašo iflscience.com.

2022 ir 2023 m. buvo gauta nemažai pranešimų apie delfinų užpuolimus, įskaitant vieną vyrą, kuriam buvo sulaužyti keli šonkauliai, kai jam, plaukiant maždaug 5 metrų atstumu nuo kranto Suishohamos paplūdimyje, buvo įkasta.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
13154 3

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Šiais metais situacija vėl suintensyvėjo. Japonijos naujienų agentūra „Kyodo News“ rugpjūčio 26 d. pranešė, kad per vasarą delfinai susižalojo 18 žmonių, įskaitant vaiką, kuriam prireikė 20-30 siūlių.

Prie Mizušimos salos plaukiojančiam vyrui delfinas įkando į abi rankas – tai jau antras incidentas per kelias dienas toje vietoje. Situacija tapo tokia aštri, kad Tsuruga pakrantės apsaugos tarnyba ėmėsi įrengti įspėjamuosius plakatus, rašo „Japan Times“.

 

Tačiau ar tai normalu šiai rūšiai? Ir ar tikrai už visus šiuos išpuolius gali būti atsakingas vienas ir tas pats gyvūnas?

Vienišas delfinas ieško žmogaus draugo

„Švelnus kandžiojimas – tai elgesys, kurį dažnai pastebime tarp laisvėje gyvenančių delfinų patinų, – „Nature News“ sakė delfinų ekologas Tadamichi Morisaka.

„Jie tai daro norėdami palaikyti santykius – šio delfino galvoje galbūt jau užsimezgė draugiški santykiai su žmonėmis.“

„Mano nuomone, jis siekia tam tikro bendravimo su žmonėmis, – tęsė T. Morisaka. „Jei jis iš tiesų norėjo pulti, galėjo tykoti ir visa jėga užgriūti žmogų.“

 

Indijos vandenyno delfinai yra labai socialūs gyvūnai. Jie gyvena būriais, kuriuos sudaro vidutiniškai nuo penkių iki 15 individų, tačiau kai kurie jų būna gerokai didesni. Ypač patinai su kitais patinais sudaro tvirtus ryšius arba sąjungas, kurios gali tęstis net visą gyvenimą.

Jei šiuos išpuolius prieš žmones iš tiesų vykdo vienišas gyvūnas, tada gali būti logiška, kad šis itin socialus delfinas tiesiog ieško naujo draugo. Tai dar nėra galutinai patvirtinta, tačiau, remiantis kai kurių incidentų nuotraukų ir vaizdo įrašų analize, tai atrodo tikėtina.

Didžiausią nerimą kelia tai, kad tokie žmonių ir delfinų sąveikos atvejai gali greitai tapti labai negražūs. Dabar paplūdimių lankytojams valdžios institucijos pataria: jei pamatysite delfiną, laikykitės atokiau.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(26)
(3)
(23)

Komentarai ()