„Daugiau nei 400 km virš Žemės.“ NASA astronautas užfiksavo paslaptingą žalią blyksnį (Video)  ()

Dirbdamas Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) NASA astronautas užfiksavo stulbinantį vaizdo įrašą, kuriame matomas ryškiai žalias sprogimas, įvykęs daugiau nei 400 km virš Žemės, rašo „Daily Mail“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bolidai – tai meteorų rūšis: meteorai, kurių ryškumas viršija -4 magnitudę. Pasak Amerikos meteorų draugijos (AMA), tai maždaug toks pat ryškumas, kaip Veneros planetos.

Nuo įprastų meteorų bolidai skiriasi tuo, kad sprogsta įskridę į Žemės atmosferą, kaip kad Matthewo Dominicko vaizdo įraše užfiksuotas meteoras.

Kai meteoras patenka į Žemės atmosferą, dėl trinties jis vienu metu sulėtėja ir įkaista. Tada susidaro smūginė banga (angl. bow shock).

Smūginė banga įkaitina ir suspaudžia priešais meteorą esančias atmosferos dujas, o dalis šios energijos išspinduliuojama atgal į meteorą.

Dėl to meteoras eroduoja ir galiausiai subyra. Dėl subyrėjimo, padidėja į atmosferą atsitrenkusių objektų kiekis, todėl suintensyvėja meteoro abliacija (kai objekto paviršius praranda medžiagą) atmosferoje ir jis dar labiau sulėtėja.

[EU+Kuponai] Perkamiausia Android multimedijos sistema automobiliams, planšetės, kaulais grojančios ausinės, projektoriai, auto diagnostika ir kt. (Video)
6759 6

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-09-14/2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Lenovo Zhaoyang Tab K10(Tab M11)“ - Android 13 planšetė

2) „BlitzWolf BW-BTS8“ - kaulais grojančios belaidės ausinės

3) „iMars 2 DIN“ - perkamiausia Android multimedijos sistema automobiliams

4) „Proscenic P13“ - 120AW, 35kPa belaidis dulkių siurblys

5) „Blitzwolf BW-V3Max“ - Android projektorius

6) „LAUNCH 2024 Elite CR529“ - automobilio diagnostikos įrenginys

Išsamiau

Meteoras sprogsta, kai priekinėje ir galinėje jo pusėje susidariusio nevienodo slėgio jėga viršija didžiausią įtempimą, kurį objektas gali atlaikyti prieš suirdamas.

AMA duomenimis, kiekvieną dieną Žemės atmosferoje pasitaiko tūkstančiai meteorų, tačiau ne visi jie tampa bolidais.

Šie sprogstantys meteorai yra palyginti reti ir gana sunkiai pastebimi, nes jų blyksniai trunka tik kelias sekundes.

M. Dominickui pasisekė šį užfiksuoti filmuojant Žemę laiko panoramos (angl. timelapse) režimu, kai TKS skrido virš Šiaurės Afrikos.

 

Vos tik kosminei stočiai praskriejus virš Kairo (Egiptas), virš mūsų planetos blykstelėjo ryškus sprogimas – iš pradžių žalios, o paskui baltos spalvos.

Astronautas paskelbė įvykio vaizdo įrašą savo „X“ paskyroje. Abiejuose vaizdo įrašuose matyti, kaip prieš užsiliepsnodamas meteoras praskrieja virš Kairo.

M. Dominickas kovą pradėjo misiją į TKS kaip NASA „SpaceX Crew-8“ misijos vadas. Per pastaruosius penkis mėnesius jis pasidalijo daugybe nuotraukų ir vaizdo įrašų, darytų iš savo stebėjimo taško aukštai virš mūsų planetos, rašo „Daily Mail“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(0)
(12)

Komentarai ()